Tinklalapio logotipas
Grįžti

Lituanistė Loreta Vaicekauskienė apie egzamino vertinimo kriterijų kūrėjus: „Dievas ar sąžinė tegul būna jų teisėjas“
event 2018-06-04 domain 15min.lt

Lituanistė Loreta Vaicekauskienė apie egzamino vertinimo kriterijų kūrėjus: „Dievas ar sąžinė tegul būna jų teisėjas“

Šeštadienį daugiau kaip 30,5 tūkst. abiturientų laikė privalomąjį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą – valstybinį arba mokyklinį.

15min studijoje savo emocijomis ir įspūdžiais iškart po egzamino dalinosi Vilniaus licėjaus abiturientai Tomas Sinkevičius ir Veronika Gvozdovaitė.

Be to, diskusijoje apie egzamino temas, jų aktualumą šiandienai, egzamino tvarką ir vertinimo kriterijus dalyvavo ir Vilniaus universiteto dėstytoja, Lietuvių kalbos instituto darbuotoja, lituanistė ir kalbos tyrinėtoja Loreta Vaicekauskienė bei Švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Arminas Varanauskas.

Temas vertina palankiai

T.Sinkevičius ir V.Gvozdovaitė egzamine rinkosi literatūrinį rašinį. Tomas nagrinėjo gyvybės vertę literatūroje, o Veronika – susvetimėjimo problemą.

Abu abiturientai teigė, kad šiemet egzamino užduotys ir joms atskleisti rekomenduojami autoriai buvo palankūs.

Po egzamino Vilniaus licėjaus auklėtiniai jautėsi tvirtai, jautėsi padarę viską, kas geriausia. Todėl laukia gerų vertinimo rezultatų.

„Tikiuosi, kad jūsų darbai bus vertinami laisvo žmogaus, kad temos atskleidime apie susvetimėjimą nebus geidaujamas moralizavimo momentas, nes aš manau, kad tai – sukta tema, nes ją galima suideologinti, prikišamai norėti vienišumo svetimoje aplinkoje akcento, atmetant abiturientų žiūros kampą, kaip jie mato tą reiškinį ir kūrinį“, – svarstė L.Vaicekauskienė.

Daugiau skaitykite čia.