Tinklalapio logotipas
Grįžti

M. Rostropovičiaus fondas ieško jaunųjų šalies muzikos talentų
event 2017-10-06 domain Švietimo informacinių technologijų centras

M. Rostropovičiaus fondas ieško jaunųjų šalies muzikos talentų

14 metų Lietuvoje veikiantis Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“ skelbia kasmetę talentingų vaikų atranką ir kviečia joje dalyvauti muzikai itin gabius šalies vaikus. Pretenduoti į paramą gali vaikai nuo 10 iki 16 metų, besimokantys Lietuvoje ar užsienio šalyse bei savo ateitį ir karjerą siejantys su profesionalia muzika. Parama teikiama vieneriems metams ir skiriama tikslinėms išlaidoms vaikų tobulinimuisi muzikos srityje padengti. Fondas taip pat rengia stipendininkų koncertus Lietuvoje ir užsienyje, organizuoja meistriškumo pamokas bei kitus įvairius projektus.

Kasmetinę jaunųjų muzikos talentų atranką M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas vykdo keliais etapais: gabūs moksleiviai jau dabar kviečiami teikti paraiškas iki spalio mėnesio pabaigos, o atrinkti pretendentai bus sukviesti parodyti savo talentų gyvojoje perklausoje. Šio etapo perklausos koncertas vyks Vilniuje šių metų lapkričio 18 d. Jaunuosius muzikus, kuriems ir bus teikiama parama, padės atrinkti kompetentinga komisija, sudaryta iš garsiausių šalies muzikos profesionalų.

Kaip teigia M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo direktorė Agnė Kažimėkaitė, konkursas paramai gauti kasmet sulaukia didžiulio muzikai gabių vaikų susidomėjimo. Į fondo organizuojamą atranką atvyksta gausus būrys talentingų, įvairiausiais instrumentais muzikuojančių vaikų iš visos Lietuvos.

„Be galo džiaugiamės, jog ryškiausi jaunieji šalies talentai yra ruošiami ne tik pagrindinėse šalies meno mokyklose, bet ir mažesniuose miestuose, o perklausoje, be smuiko ar fortepijono garsų, dažnai skamba ir kanklės, trimitas ar akordeonas. Šalies regionuose dirba daugybė aukščiausio lygio pedagogų, kurie užaugino ne vieną gabių muzikų kartą. Tad atrankos kasmet būna išties graži talentų šventė, kurioje pamatome, kiek šalyje yra gabių jaunų žmonių. 

Ne visiems fondas gali padėti, kartais atrankų komisijai tenka ilgai svarstyti galimų stipendininkų sąrašus, tačiau tiems, kas jais tampa, stengiamės padėti kaip galime – finansine, moraline parama, pažintimis ar suteikdami erdvę koncertams“, – kalbėjo A. Kažimėkaitė ir pabrėžė, jog nors kiekvienu atveju parama skirtinga, tačiau ji padėjo iškilti ne vienam garsiausiam šalies jaunosios kartos muzikui.

M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas maestro asmenine iniciatyva buvo įkurtas 2003 m. Per 14 veiklos metų buvo išdalinta apie 700 tūkst. eurų paramos muzikai, mokslui ir sportui ypatingai gabiems vaikams, juos ugdantiems pedagogams, alumnams. Dalis lėšų skirta Vaikų ligoninei bei jos paramos fondui.

M. Rostropovičiaus fondo parama suteikė galimybę jo globotiniams mokytis garsiausiose Europos mokyklose, koncertuoti pasaulinio garso scenose, dalyvauti tarptautiniuose mokslo ir sporto renginiuose. Tarp fondo remtų ir remiamų 100 gabių Lietuvos jaunuolių — smuikininkė Dalia Kuznecovaitė, pianistė Gryta Tatorytė, klarnetininkas Žilvinas Brazauskas, matematikas Kęstutis Česnavičius, tenisininkas Ričardas Berankis, plaukikas Giedrius Titenis ir daug kitų.

Daugiau informacijos apie 2017 m. M. Rostropovičiaus fondo atranką http://rostropovich.lt/lt/naujienos/fondo-naujienos/muzikai-gabiu-vaiku-atranka/