Tinklalapio logotipas
Grįžti

Maistas Kauno mokyklose: kainos – didesnės nei kavinėse?
event 2018-06-22 domain Diena.lt

Maistas Kauno mokyklose: kainos – didesnės nei kavinėse?

Kauno mokyklos ištuštėjo, moksleivių tėvai su nerimu laukia naujųjų mokslo metų. Kalbos apie jų atžalų sveikesnį maitinimą turėtų džiuginti. Tik vienas bet – kiek visa tai kainuos?

Nauji reikalavimai

Nuo rugsėjo 1 d. įsigalios sveikatos ministro Aurelijaus Verygos pataisytas mokinių maitinimą reguliuojantis įstatymas. Jame –  įpareigojimai valgiaraščiuose numatyti daugiau sveiko maisto.

Sveikatos ministerija skelbia, kad taip tikimasi užtikrinti sveikatai palankesnę vaikų mitybą, maisto saugą ir geriausią kokybę bei ugdyti sveikos mitybos įgūdžius.

Pavyzdžiui, darželiuose 80 proc. vaikams tiekiamo maisto turi būti tausojantys patiekalai. Vaikai nebegaus kepto, sunkaus maisto.

Mokyklose rekomenduojama sudaryti galimybę pasirinkti iš kelių karštųjų pietų patiekalų ir kelių garnyrų. Patariama sudaryti sąlygas vaikams patiems įsidėti maisto, patiekiant jį švediško stalo principu .

Papildytas ir moksleiviamas tiekti draudžiamų maisto produktų sąrašas: pieno produktais su glajumi, glaistu, šokoladu ar kremu, valgomaisiais ledais, rūkytais mėsos gaminiais, džiūvėsėliais pabarstytais keptais mėsos, paukštienos ir žuvies gaminiais. Taip pat padažais su spirgučiais, Baltijos jūros strimele ir silke.

Daugiau skaitykite čia.