Tinklalapio logotipas
Grįžti

Maisto tikrinimas Vilniaus Maironio progimnazijoje: vaikai išmeta valgį, nes per didelės porcijos
event 2018-03-29 domain 15min.lt

Maisto tikrinimas Vilniaus Maironio progimnazijoje: vaikai išmeta valgį, nes per didelės porcijos

Pasibaigus „maisto reidams“ gydymo įstaigose, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kartu su Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) nutarė patikrinti ką valgo atžalos mokyklose ir darželiuose. Tikrinimas pradėtas nuo Vilniuje esančios Maironio progimnazijos: nors tiekiamo maisto kokybė nėra prasta, tačiau specialistai turėjo pastabų dėl maisto švaistymo. Taip pat užkliuvo cukraus perteklius mokyklos bufete.

Kartu su ministerijų atstovais prie komisijos prisijungė ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) bei Vilniaus visuomenės biuro specialistai.

Sriubos tiek daug, kad nelieka vietos pilve antram patiekalui

Mokykloje mokosi 519 mokinių ir maitina išorinis tiekėjas, kuris nuomoja patalpas mokyklos virtuvėje. Maisto gamintojai suteikia vaikams galimybę pavalgyti per visas pertraukas. Be to, yra dvi ilgosios pertraukos po 20 min., per kurias vaikai pietauja, o prailgintos grupės mokiniai pietauja 2 kartus, jie taip pat gauna pieno ir jogurto. Tikrinimo dieną vaikai valgė trintą špinatų sriubą, vištieną su bulvių koše ir kopūstų – morkų salotas. Kiti valgė mielinius blynelius su uogiene. Atsigerti buvo pripiltos stiklinės vandens su citrinos gabalėliais.

Daugiau skaitykite čia.