Tinklalapio logotipas
Grįžti

Maitinimas Šėtos gimnazijoje: draudžiami produktai ir idėja rengti „nevalgymo akciją“
event 2018-04-23 domain 15min.lt

Maitinimas Šėtos gimnazijoje: draudžiami produktai ir idėja rengti „nevalgymo akciją“

Trečiadienį vaikų maitinimą šalies ugdymo įstaigose vertinanti komisija lankėsi Kėdainių rajono Šėtos gimnazijoje. Čia vertintojai rado parduodamą ir menkavertį, ir draudžiamą maistą bei pietumis ir užkandžiais nepatenkintus vaikus, mokyklos administraciją. Pastaroji užsiminė, kad kovojant su prasta maisto kokybe buvo planuota „nevalgymo akcija“.

Gimnazijoje mokosi 302 mokiniai. Maitinimo paslaugos teikėjas šioje gimnazijoje yra UAB „Pontem“. Ši įmonė nuomoja maisto gaminimo patalpą − ugdymo įstaigos virtuvę.

Pirmas įspūdis – „dešrelių diena“

„Mokiniai gali valgyti per visas pertraukas. Prie valgyklos jie gali nusiprausti rankas. Valgykla tvarkinga“, – žiniasklaidai išplatintose išvadose pažymi Sveikatos apsaugos ministerijos Visuomenės sveikatos priežiūros departamento Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vedėjas Almantas Kranauskas.

„Pirmas vaizdas, kurį pamatė tikrintojai, tarsi būtų pataikę į „dešrelių dieną“. Visi vaikai valgė po dešrelę, kai kurie prie jos turėjo makaronų, o kiti dar ir kopūstų salotų. Paklausti kodėl nepaėmė daržovių, vaikai atsakydavo, kad nenori, kad dešrelė jiems ir taip skani. Vaikams buvo pasiūlyta dar ir burokėlių sriuba, bet nedaug kas ją valgė. Visa tai buvo pavadinta „Tausojančių pietų“ variantu. Valgiaraštyje šiems pietums dar priklausė kompotas ir apelsinas, tačiau šių produktų ant stalų nematėme“, – priduriama išvadose.

Daugiau skaitykite čia.