Tinklalapio logotipas
Grįžti

Maitinimo vertinimas Alytuje: pasigedo propagandos, siūlo neleisti vaikams užkandžiauti už mokyklos ribų
event 2018-04-13 domain 15min.lt

Maitinimo vertinimas Alytuje: pasigedo propagandos, siūlo neleisti vaikams užkandžiauti už mokyklos ribų

Vaikų maitinimą vertinanti komisija trečiadienį apžiūrėjo Alytaus ugdymo įstaigas – Šv. Benedikto gimnaziją ir Alytaus „Drevinuko“ mokyklą-darželį. Pirmojoje tiekiamą maistą komisija įvertino puikiai, antrojoje – labai gerai. Tiesa, vertintojai išsakė ir pastabų, pavyzdžiui, nedėti citrinos į geriamąjį vandenį, pasiūlė, su tėvų pritarimu, neleisti vaikams išeiti iš mokyklos teritorijos ribų, kur jie įsigyja greitų užkandžių.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) Visuomenės sveikatos priežiūros departamento Mitybos ir fizinio aktyvumo skyriaus vedėjas Almantas Kranauskas išvadoje dėl Šv. Benedikto gimnazijos rašo: „Valgykloje buvo daug mokinių, tačiau pradinukams vietos pavalgyti pakako. Prie įėjimo į valgyklą yra rankų prausykla.“

Anot jo, tiekto maisto temperatūra atitiko normą, virtuvėje ir valgykloje buvo švaru, personalo higiena – gera, patiekalai patiekiami estetiškai.

Vaikai baidosi daržovių

„Vaikai galėjo nemokamai atsigerti kambario temperatūros ir karšto vandens. Į atskirai patiektą geriamą vandenį buvo įdėta citrinos, todėl buvo patarta jos nedėti, saugant vaikų dantų emalį“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.

A.Kranausko tikinimu, vaikai pietaudami galėjo pasirinkti daržovių ir mišrainių iš didelio asortimento, tačiau ne visi vaikai jas ėmė: „Tik kai kurie nusileido personalo įkalbinėjimams, bet dalis jų daržoves taip ir paliko lėkštėse.“

Daugiau skaitykite čia.