Tinklalapio logotipas
Grįžti

Mantas Katinas. Skaičiais grįsti argumentai kaip „priešas“ švietimo ringe
event 2018-10-04 domain Delfi.lt

Mantas Katinas. Skaičiais grįsti argumentai kaip „priešas“ švietimo ringe
Su Švietimo reforma Lietuva vėluoja mažiausiai 10 metų. Visi įmanomi duomenys rodo, kad dugnas pasiektas ir, jei nebus imtasi greitų sprendimų, po 3–5 metų būtume ne dugne, bet griuvime. Kai dalis pokyčių pajudėjo, visi, kas tik gali, puolė įrodinėti, kad jie vyksta neteisingai.
 
Turbūt geriausiai gebėjimą diskutuoti argumentų kalba švietime iliustruoja pernai į E. Jakilaičio laidą „Forumas“ sukviesti rektoriai. Keli garbūs akademiniai lyderiai net ir suvokdami padėties rimtumą bandė paneigti matematinę tikrovę. Silpnesniems universitetams tuštėjant ir nuosekliai mažėjant studentų skaičiui šalyje, jungti pajėgas jiems atrodė nereikalinga.
 
Diskusijose kartais ištinka nevilties akimirka, kai pašnekovas lemtingu momentu atsisako priimti logiką ir ima sakyt, kad 2x2 nėra lygu keturiems. Stebint viešus švietimo debatus iš šalies, atrodo, jog šis „neigimo“ sindromas tik progresuoja.

Būtinas universitetų jungimas vis dar kvestionuojamas
 
Net nuaidėjus finaliniams gongams dėl universitetų konsolidacijos, vis dar ieškoma argumentų įrodyti, kad nieko daryti nereikėjo (juk Lietuvoje dažnai mėgstama išsakyti kritiką viskam, tuo pat metu nesiūlant nieko).
 
Priminsiu, 2017 metais 5 silpniausių universitetų studentų skaičius buvo 50 proc. arba dvigubai mažesnis nei 2012 m.
 
Darbuotojų skaičius ir nekilnojamojo turto kiekis, žinoma, pakito minimaliai – kas praktiškai yra artėjančio bankroto garantas.
 
Demografinė statistika taip pat rodo, kad kasmet studentų skaičius toliau kris ir 2022 m. bus 30 proc. mažesnis nei pernai.
 
Daugiau skaitykite čia.