Tinklalapio logotipas
Grįžti

Matematikos egzamino užduotys prajuokino abiturientus: pamatykite, kokios jos
event 2018-06-11 domain Lrytas.lt

Matematikos egzamino užduotys prajuokino abiturientus: pamatykite, kokios jos

Šeštadienį daugiau nei 18 tūkst. šalies abiturientų laikė valstybinį matematikos egzaminą. Jis privalomas visiems, kurie nori studijuoti valstybės finansuojamose vietose universitetuose.

Po egzamino abiturientai laikėsi įvairių nuomonių. Vieniems egzaminas pasirodė vidutinio lygio, kitiems – sunkiai įveikiamas. Netrukus po egzamino dvyliktokai užgulė socialinius tinklius. „Facebook“ sukurtoje abiturientų grupėje jie ne tik aptarinėjo egzaminą ir jo užduotis, bet ir nevengė iš jų pasišaipyti.

Bene daugiausia juoko, panašu, abiturientams sukėlė žodinis uždavinys apie Gretą, kuri stovėjimo aikštelėje bandė pasistatyti automobilį.

„Aštuonis automobilius atsitiktinai pastačius stovėjimo vietose, į aikštelę atvyko Greta. Ji mėgsta plačiai atverti vairuotojo pusės duris, todėl jos automobiliui pastatyti reikia dviejų vietų. Apskaičiuokite tikimybę, kad Greta galės šioje aikštelėje savo automobilį ir plačiai atverti duris“, – rašoma Nacionalinio egzaminų centro (NEC) pateiktoje užduotyje.

Tokia uždavinio sąlyga sukėlė juoką abiturientams. Socialiniame tinkle jie dalijosi šmaikščiomis nuotraukomis, pašiepiančiomis užduotį.

Daugiau skaitykite čia.