Tinklalapio logotipas
Grįžti

Mažeikių gimnazijos patirtis – aktyvūs mokytojai uždirbs daugiau
event 2018-10-04 domain Delfi.lt

Mažeikių gimnazijos patirtis – aktyvūs mokytojai uždirbs daugiau
Šią savaitę mokyklos mokytojai gaus pirmuosius atlyginimus po etatinio įvedimo. Jų laukiame ramiai, nes žinome, kiek ir už ką bus sumokėta. Viskas jau suskaičiuota, krūviai paskirstyti.

Tiesa, prasidedant pokyčiams mokykloje, labai nuogąstavome dėl to, kad nebeliko priedų gimnazijos mokytojams, taigi darėme prielaidas, kad atlyginimai mažės, tačiau pagal dabartinius skaičiavimus to tikrai nebus. Tie mokytojai, kurie dalyvauja gimnazijos savivaldoje, projektinėje veikloje, yra aktyvūs bendruomenės nariai, gaus didesnius atlyginimus. Mokytojai, dirbantys tuo pačiu darbo krūviu, sulauks panašios algos kaip anksčiau.
 
Mokykloje ramybės suteikė pakankama informacijos sklaida, padedanti orientuotis pokyčių metu. Pasiruošimo laikotarpiu buvo daug deramasi ir kalbama su mokytojais, gimnazijos profesinės sąjungos atstovais, atsakoma į jų klausimus, lankiausi įvairiose ŠMM organizuojamose konsultacijose, tariausi su kolegomis direktoriais bei švietimo skyriaus specialistais.
 
Ateityje matome erdvės etatinio korekcijoms. Jį įvedus mokyklose, kur dirba aukštų kvalifikacinių kategorijų mokytojai bei turintys didelę darbo patirtį, ugdymo planui skiriamų lėšų neužtenka, tačiau tam pasitarnauja ir problemą išsprendžia savivaldybių skiriami pinigai, t. y. valstybės dotacijos ugdymui dalis, kurią savivaldybės gali perskirstyti pagal mokyklų poreikius. Yra ir kitų vietų, kurios galėtų būti pataisytos. Pavyzdžiui, manome, kad turėtų likti vienas koeficientas, o ne koeficientų „žirklės“, o už pasiruošimą pamokoms bei sąsiuvinių tikrinimą 5 ir 12 klasių mokinių pamokoms turėtų būti apmokama ne vienodu tarifu.

Daugiau skaitykite čia.