Tinklalapio logotipas
Grįžti

Menų gimnazija iškovojo pergalę
event 2018-07-05 domain Diena.lt

Menų gimnazija iškovojo pergalę

Baigiantis mokslo metams, buvo nusitaikyta į gabius bei talentingus vaikus ugdančią E.Balsio menų gimnaziją, kur nuo šio rugsėjo Švietimo ir mokslo ministerija leido formuoti tik vienintelę pirmokų klasę. Tačiau klaipėdiečių Seimo narių pastangomis šias nuostatas pavyko pakeisti.

Grįžimas į "balanos gadynę"

Dienraštis jau rašė ("Klaipėdą stumia į užribį", 2018 05 14, "Klaipėda"), kad, baigiantis mokslo metams, iš Švietimo ir mokslo ministerijos atėjo netikėta žinia – pirmokų E.Balsio mokykloje turi likti viena klasė.

Kodėl, bent jau mokyklos vadovybei Vilniaus valdžia dėstyti neketino.

Tada Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas ministerijos iniciatyvą dėl E.Balsio menų gimnazijos įvertino, kaip grįžimą į "balanos gadynę".

"Dar galiu suprasti, kad drastiškos pertvarkos būtinos aukštosiose mokyklose, kur moksleivių skaičius mažėja, bet čia, kur norinčių mokytis moksleivių tikrai yra, ir užuot sudarę kaip įmanoma geresnes galimybes, galvoję, kaip priimti juos visus, mes pusę jų paliekame už borto. Aš protu to nesuvokiu, bet noriu išgirsti iniciatyvos sumanytojo poziciją. Ir jei vieną klasę dabar nurašysime, mes galbūt prarasime vaikus, kurie Lietuvą ne tik garsins, bet ir maitins savo mokesčiais", – dienraščiui dėstė V.Grubliauskas.

Daugiau skaitykite čia.