Tinklalapio logotipas
Grįžti

Meras: neabejoju Klaipėdos universiteto potencialu
event 2018-06-19 domain Diena.lt

Meras: neabejoju Klaipėdos universiteto potencialu

Dienraštis "Klaipėda" tęsia rubriką "Klausk Klaipėdos valdžios drąsiai", kur tradiciškai skelbia Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko ir savivaldybės administracijos atsakymus į skaitytojų klausimus. Šį kartą į gyventojų klausimus atsako miesto meras.

– Klaipėda skelbiasi siekianti Europos jaunimo sostinės titulo. Ar ne per drąsu to tikėtis, jei Klaipėdos universiteto perspektyva visiškai neaiški?

– Stiprus ir savarankiškas universitetas Klaipėdai neabejotinai svarbus tiek siekiant pritraukti daugiau jaunimo, tiek įgyvendinant vadinamąją mėlynojo proveržio strategiją, todėl miestui likti be jo būtų didelis praradimas. Vis dėlto drįstu teigti, kad kuo toliau, tuo aiškumo dėl perspektyvų daugiau.

Šiandien jau turime Vyriausybės pritarimą Klaipėdos universiteto veiklos optimizavimo priemonių planui. Girdėdami apie šalies aukštojo mokslo sistemos pertvarką bei universitetų jungimus, galime pasidžiaugti, kad Klaipėdos universitetas nenaikinamas, netampa kažkurio kito šalies universiteto padaliniu, o išlieka savarankiškas mokslo ir studijų centras, Klaipėdos universitetas, kuris ir buvo įkurtas kaip autonomiškas universitetas.

Daugiau skaitykite čia.