Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ministerija neigia, kad dėl naujos apmokėjimo tvarkos mokytojams gali mažėti atlyginimai
event 2018-07-30 domain LRT.lt

Ministerija neigia, kad dėl naujos apmokėjimo tvarkos mokytojams gali mažėti atlyginimai

Mokyklos rengiasi naujai mokytojų algos skaičiavimo tvarkai – etatiniam apmokėjimui, kuris Seimo sprendimu įvedamas nuo rugsėjo. „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininkas teigia, kad dėl to dalies mokytojų alga net sumažės, ir aiškina, kad reikia taisyti dokumentus. Švietimo ir mokslo ministerija bei Seimo Švietimo ir mokslo komitetas tai neigia.

Anykščių Antano Baranausko pagrindinės mokyklos istorijos mokytoja Žana Loginova kraunasi lagaminą – važiuoja padėti Anglijoje uždarbiaujantiems vaikams. Ji sako, kad net kelios jos kolegės mokytojos vasarą nesiilsi, o uždarbiauja užsienyje, taip prisidurdamos prie algos: dvi važiuoja į Vokietiją, trys – į Skandinavijos šalis.

„Reikia užsidirbti pinigėlių, kurių užtektų ir vaikams auginti, o jei vaikai jau baigę mokyklas, reikia [aukštajam] mokslui. Kitas dalykas – jei galvojame apie patį mokytoją, tai mokytojas yra šviesuolis, jam reikia daug žinių turėti, daug matyti, o kaip tu kažkur nuvyksi, jei neturi iš ko. Jei vaikas už tave daugiau pasaulio matęs, kitą kartą klasėje nejaukiai jautiesi“, – sako Ž. Loginova.