Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ministerijos atstovas: ar mokytojai pajus etatų naudą, priklausys nuo situacijos
event 2018-08-29 domain LRT.lt

Ministerijos atstovas: ar mokytojai pajus etatų naudą, priklausys nuo situacijos

Pakeitus mokytojų darbo apmokėjimą, į darbo užmokesčio fondą patekę pinigai turėtų pasiekti būtent mokytojus, bet ar mokytojai iš tiesų pajus atlyginimų padidėjimą, priklausys nuo kiekvienos situacijos. Taip LRT RADIJUI sako Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) atstovas Aidas Aldakauskas. Utenos gimnazijos direktorė Asta Skeirienė tvirtina, kad didelės naudos dalis mokytojų tikrai nepajus. Be to, kartais susidaro situacijų, kai net ir daug pamokų turinčiam mokytojui nesusidaro visas etatas.

Mokymo kokybės gerėjimo nesitiki

Anot Utenos Dauniškio gimnazijos direktorės Astos Skeirienės, nors iki mokslo metų pradžios liko vos kelios dienos, mokytojai dar nežino, kokį atlyginimą gaus: „Antradienį pas mus vyks posėdis [...], kad išsiaiškintume, kiek valandų mokytojai konkrečiai turės. Tikrai nėra viskas iki galo aišku, nes mokytojai atostogavo ir nebuvo galimybės visko susitvarkyti.“

Vis dėlto direktorė abejoja, kad net ir sudėliojus paskutinius akcentus etatinis apmokėjimas pagerins mokymo kokybę. Jos nuomone, šiuo atveju tiesiog pasikeičia darbo apmokėjimas, todėl tai negali nei pagerinti, nei pabloginti pedagogų darbo.

„Dėl to kokybė negerės. Manau, kad etatinis apmokėjimas tiesiog yra kitoks darbo apmokėjimas. Nemanau, kad tai pakeltų mokytojo prestižą ar nuo to labai daug padidėtų mokytojų atlyginimai. Galbūt kažkam šiek tiek padidės, bet tikrai nedaug, nes iš tiesų bent jau mažesniuose miestuose mokinių skaičius mažėja“, – atkreipia dėmesį A. Skeirienė.

Ji pabrėžia – kai kuriems mokytojams atlyginimas gali netgi sumažėti. Todėl, įsitikinusi pašnekovė, siekiant pakelti mokytojų algas, derėjo paprasčiausiai padidinti darbo užmokesčio koeficientą.

Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento vadovas Aidas Aldakauskas pripažįsta, kad dauguma mokytojų vis dar nežino, kokį atlygį už darbą gaus, tačiau tvirtina, kad tai – normali praktika.

Daugiau skaitykite čia.