Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ministrė J. Petrauskienė: stojančiųjų dėmesio nesulaukė 60 studijų programų
event 2018-07-25 domain LRT.lt

Ministrė J. Petrauskienė: stojančiųjų dėmesio nesulaukė 60 studijų programų

Pirmadienį baigėsi pirmasis stojimo į aukštąsias ir profesines mokyklas etapas. Trečiadienį stojimų rezultatus apžvelgė Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė bei Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos Bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) vadovas Pranas Žiliukas.  

Ministrė pradėdama pristatymą kalbėjo, kad vykstant aukštojo mokslo pertvarkai itin svarbu, kaip vyksta stojimo į aukštąsias mokyklas procesas. Ji taip pat patikino, kad pirmojo stojimų turo rezutlatai nėra galutiniai, dar laukia du etapai. 

Stojančiųjų toliau mažėja

J. Petrauskienė kalbėjo, kad lyginant su praėjusiais metais 2,2 proc. sumažėjo stojančiųjų į aukštąsias mokyklas. Tokia situacija susiklostė dėl prastėjančios demografinės situacijos. Visgi, pasak ministrės, aukštasis mokslas išlieka populiarus ir daugelis abiturientų renkasi po mokyklos baigimo tęsti mokslus aukštojo mokslo ar profesinio mokymo įstaigose. 

Anot ministrės, šiemet 86 proc. visų stojančiųjų perkopė stojimo kartelę, kuri šiemet stojant į universitetus yra 3,6, o į kolegijas 2 balai. 

Daugiau skaitykite čia.