Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ministrė pailgintais mokslo metais džiaugiasi, bet mokytojai mano ką kita
event 2018-05-29 domain Lrytas.lt

Ministrė pailgintais mokslo metais džiaugiasi, bet mokytojai mano ką kita

Šie mokslo metai pirmieji, kai Lietuvos vaikai į mokyklas eis dešimčia dienų ilgiau. Ugdymo įstaigoms leista pasirinkti, ar mokiniai mokysis papildomas dešimt dienų birželį, ar į klases anksčiau sugrįš rugpjūtį. Visgi, kol Švietimo ir mokslo ministerija šiuo sprendimu patenkinta, mokytojai nevynioja į vatą – vaikai klasėse kepa jau dabar.

Siūlo mokytis ne tik klasėje

Ministrė Jurgita Petrauskienė kalbėjo, kad dėl mokslo metų dienų išdėliojimo plano sprendė savivaldybės ir mokyklos. Anot jos, mokyklos priėmė įvairius sprendimus – vienose vaikai pamokas klasėse ilgiau laiko birželį, kitos papildomas dešimt dienų išdėlioja mokslo metų eigoje esančių atostogų kaina, o kai kurios vaikus anksčiau į klases sukvies rugpjūtį.

„Kiekviena mokykla ir savivaldybė turi savo sprendimus. Tėveliai ir moksleiviai, kurie eina į tas mokyklas, gyvena pagal tos mokyklos ritmą“, – sakė J.Petrauskienė.

Ministrė sakė, kad tai, ką mokiniai veiks papildomas dešimt dienų, turi spręsti mokyklos vadovybė ir mokytojai. Ji teigė, kad gausu kūrybingų mokytojų, kurie rengia projektines veiklas, organizuoja pamokas nebūtinai klasėje.

Daugiau skaitykite čia.