Tinklalapio logotipas
Grįžti

Misija 2018: #100-mečio kelionė. Lapkričio mėnesis
event 2018-11-16 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Misija 2018: #100-mečio kelionė.  Lapkričio mėnesis

100 metų valstybės gyvenime – tai amžius, kupinas iššūkių, pakilimų ir nuosmukių, grėsmių ir džiugesio akimirkų. Minint Lietuvos valstybės šimtmetį, Valstybės pažinimo centras kviečia leistis į dvylikos užduočių 100-mečio kelionę. Kiekvieną mėnesį – naujas iššūkis, padėsiantis susipažinti su įdomiausiais Lietuvos šimtmečio įvykiais. Pasiryžkite kelionei, kurios metu pakviesime atrasti tarpukario architektūrą, Lietuvos aviacijos pasiekimus, partizanų dainas, legendinį lietuvišką kiną bei prisiminti daugelį kitų Lietuvos istorijos įvykių! Žaisti kviečiami pavieniai asmenys, šeimos, klasės ar kitos grupės.

Lapkričio mėnesį Valstybės pažinimo centras​ kviečia prisiminti Lietuvos kelią į nepriklausomybę ir neginkluoto pasipriešinimo sovietų valdžiai simboliu tapusį roko maršą.

Kas gali būti stipresnio už patriotiška ugnimi degančią širdį ir lietuvišką dainą lūpose? Laikais, kai ginkluotas pasipriešinimas nebuvo tinkamas būdas kovoti su priespauda, Lietuvos žmonės ėmė ieškoti būdų, kaip būtų galima kovoti taikiai. Viena iš pasipriešinimo priemonių tapo roko maršai, kurie buvo ne tik muzikos festivaliai, tačiau ir visuomenės judėjimo forma, aktyviai palaikiusi Sąjūdžio idėologiją ir padėjusi suburti pačius įvairiausius žmones: rokerius ir pankus, metalistus ir hipius, jaunas šeimas ir senolius. Liuksemburgo radijas, rokas, džinsai, ilgi plaukai ir daugybę kartų perrašytos nelegalios muzikos plokštelės, draudžiama literatūra ir Maironio eilės, kurias skaitant kraujas tarsi užvirdavo – visa tai buvo rimtesnio pasipriešinimo pradžia (Julius Sasnauskas). Roko maršai, kuriuose buvo dainuojamos lietuviškos dainos, giedamas Lietuvos himnas ir mojuojama Lietuvos vėliava, reiškė daug tiek jaunam, tiek senam.

Užduotis. Lapkričio mėnesio užduoties metu kviečiame išsirinkti ir atsiųsti savo mėgstamiausios dainos, kuri buvo atliekama roko maršų metu, įrašą. Iššūkio rezultatus siųskite mums 100meciokelione@prezidentas.lt arba socialiniuose tinkluose žymėkite grotažyme #100mečiokelionė. Didžiausio palaikymo Facebook balsavimo metu sulaukusioms komandoms atiteks specialios dovanos!

Valstybės pažinimo centro informacija