Tinklalapio logotipas
Grįžti

MISIJA 2018: #100-MEČIO KELIONĖ. Liepos mėnesis
event 2018-07-13 domain Švietimo informacinių technologijų centras

MISIJA 2018: #100-MEČIO KELIONĖ. Liepos mėnesis

100 metų valstybės gyvenime – tai amžius, kupinas iššūkių, pakilimų ir nuosmukių, grėsmių ir džiugesio akimirkų. Minint Lietuvos valstybės šimtmetį, Valstybės pažinimo centras kviečia leistis į dvylikos užduočių 100-mečio kelionę. Kiekvieną mėnesį – naujas iššūkis, padėsiantis susipažinti su įdomiausiais Lietuvos šimtmečio įvykiais. Pasiryžkite dvylikos užduočių kelionei, kurios metu pakviesime atrasti  tarpukario architektūrą, Lietuvos aviacijos pasiekimus, partizanų dainas, legendinį lietuvišką kiną bei prisiminti daugelį kitų Lietuvos istorijos įvykių! Žaisti kviečiami pavieniai asmenys, šeimos, klasės ar kitos grupės.

Liepos mėnesį drauge su Lietuvos aviacijos muziejumi Valstybės pažinimo centras kviečia pasidomėti įdomiausiais faktais apie Lietuvos aviacijos istoriją.

Lietuvos aviacijos istorija rodo, jog stiprėjant Lietuvos valstybei, atsirado poreikis oro transportu vežioti keleivius, siuntas ir paštą. Jau 1922 m. Kaune pradėjo leistis pirmieji keleiviniai lėktuvai: RSFRS ir Vokietijos oro bendrovės „Deruluft“ orlaiviai.

Vis dėlto, ne ką mažiau įdomūs ir lietuvių inžinierių laimėjimai: nepriklausomybės pradžioje į dangų kilo Jurgio Dobkevičiaus sukurti lėktuvai „Dobi-I“, „Dobi-II“ ir „Dobi-III“, o Antano Gustaičio suprojektuoti lėktuvai „ANBO“ buvo vertinami visoje Europoje. 1927 m. grupė šviesuolių įsteigė pirmąjį Lietuvos aeroklubą – buvo pabrėžiama karo ir civilinės aviacijos reikšmė, įtvirtinant Lietuvos valstybingumą. Aukščiausiu lietuvių įsitraukimo į aviaciją pasiekimu laikytinas 1933 m. Dariaus ir Girėno skrydis per Atlanto vandenyną.

Užduotis. Pasidomėkite aviacijos istorija Lietuvoje ir pasidalinkite įdomiausiu atrastu faktu. Tarpukariu Lietuva garsėjo aviacijos laimėjimais – Antano Gustaičio kurtų lėktuvų manevringumu žavėjosi viso aviacijos pasaulio atstovai. Karo muziejuje saugomas vienvietis „ANBO-I“, Lietuvos aviacijos muziejuje – dar 1982 metais atkurta veikianti „Lituanica“, o prie Prienų įsikūrusiame Pociūnų aerodrome aviacijos švenčių metu pakyla atkurtas lėktuvas „ANBO-II“. Vienas, du, trys, pasiruošę? Kylam! Iššūkio rezultatus siųskite mums 100meciokelione@prezidentas.lt arba socialiniuose tinkluose Facebook ir Instagram žymėkite grotažyme #100mečiokelionė. Didžiausio palaikymo Facebook balsavimo metu sulaukusiai komandai atiteks specialus edukacinis užsiėmimas Lietuvos aviacijos muziejuje.

Valstybės pažinimo centro inf.