Tinklalapio logotipas
Grįžti

MISIJA 2018: #100-MEČIO KELIONĖ. Rugsėjo mėnesis
event 2018-09-14 domain Švietimo informacinių technologijų centras

MISIJA 2018: #100-MEČIO KELIONĖ. Rugsėjo mėnesis

100 metų valstybės gyvenime – tai amžius, kupinas iššūkių, pakilimų ir nuosmukių, grėsmių ir džiugesio akimirkų. Minint Lietuvos valstybės šimtmetį, Valstybės pažinimo centras kviečia leistis į dvylikos užduočių 100-mečio kelionę. Kiekvieną mėnesį – naujas iššūkis, padėsiantis susipažinti su įdomiausiais Lietuvos šimtmečio įvykiais. Pasiryžkite kelionei, kurios metu pakviesime atrasti  tarpukario architektūrą, Lietuvos aviacijos pasiekimus, partizanų dainas, legendinį lietuvišką kiną bei prisiminti daugelį kitų Lietuvos istorijos įvykių! Žaisti kviečiami pavieniai asmenys, šeimos, klasės ar kitos grupės.

Rugsėjo mėnesį Valstybės pažinimo centras kviečia prisiminti 1944-1953 m. Lietuvoje vykusį partizaninį pasipriešinimą, kurio metu tūkstančiai lietuvių pasitraukė į miškus kovodami prieš neteisėtą šalies okupaciją. Šie kovotojai tapo lietuvių tautos pasididžiavimo, stiprybės ir nepalaužiamos dvasios simboliu!

Partizanai ir tremtiniai buvo tokie pat jauni žmonės kaip ir mes dabar. Jie turėjo savo gyvenimus, svajonių ir vizijų. Ilgus metus kentėję persekiojimus, baimę, prievartą, vedini stipraus tikėjimo, jie neprarado vilties išvysti laisvą ir nepriklausomą Lietuvą. Jei nebūtų tų didvyriškų poelgių pavyzdžių, tuomet nebūtų ir įkvėpimo ateities kartoms elgtis taip pat – aukotis dėl Tėvynės, ją garsinti!

Užduotis. Rugpjūčio mėnesio užduoties metu kviečiame pasidomėti partizaniniu pasipriešinimu Lietuvoje, išsirinkti ir garso formatu įrašyti pasirinktoje partizanų apygardoje sukurtą eilėraštį ar dainą. Iššūkio rezultatus siųskite mums 100meciokelione@prezidentas.lt arba socialiniuose tinkluose žymėkite grotažyme #100mečiokelionė. Didžiausio palaikymo Facebook balsavimo metu sulaukusioms komandoms atiteks specialios dovanos.

Valstybės pažinimo centro inf.