Tinklalapio logotipas
Grįžti

Misija 2018: #100-mečio kelionė. Spalio mėnesis
event 2018-10-17 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Misija 2018: #100-mečio kelionė. Spalio mėnesis

100 metų valstybės gyvenime – tai amžius, kupinas iššūkių, pakilimų ir nuosmukių, grėsmių ir džiugesio akimirkų. Minint Lietuvos valstybės šimtmetį, Valstybės pažinimo centras kviečia leistis į dvylikos užduočių 100-mečio kelionę. Kiekvieną mėnesį – naujas iššūkis, padėsiantis susipažinti su įdomiausiais Lietuvos šimtmečio įvykiais. Pasiryžkite kelionei, kurios metu pakviesime atrasti tarpukario architektūrą, Lietuvos aviacijos pasiekimus, partizanų dainas, legendinį lietuvišką kiną bei prisiminti daugelį kitų Lietuvos istorijos įvykių! Žaisti kviečiami pavieniai asmenys, šeimos, klasės ar kitos grupės.

Spalio mėnesį Valstybės pažinimo centras kviečia pamąstyti apie žymiausius ir labiausiai Lietuvai nusipelniusius išeivius. Lietuviai yra viena iš tų mažų istorinių tautų, kurios išeiviai gausiomis bangomis išsibarstė po visą pasaulį. Baigiantis Antrajam pasauliniam karui Lietuvą paliko per 60 tūkstančių politinių pabėgėlių, pasitraukusių į Vakarus. Ši emigracijos banga buvo kitokia – tai buvo masinė politinė emigracija, nulemta Lietuvos okupacijos fakto. Pasitraukimas buvo stichiškas, neplanuotas, neorganizuotas ir labai skaudus. Atsidūrę pabėgėlių stovyklose ir atsisakę grįžti į komunistų valdomą tėvynę, lietuviai tapo priverstiniais politiniais emigrantais. Dauguma buvo inteligentai, išsilavinę žmonės, Lietuvoje užėmę aukštus postus, žymūs politikai, menininkai, mokslininkai.

Emigracijos reiškinys nesvetimas ir šiandienos Lietuviams, tačiau po ilgos pertraukos, 2018 m. laikomi pirmaisiais, kai grįžtančių migrantų skaičius viršijo išvykstančiųjų kiekį.

Užduotis. Spalio mėnesio užduoties metu kviečiame išsirinkti penkias, Jūsų nuomone, labiausiai Lietuvai nusipelniusias asmenybes, kurioms dalį savo gyvenimo teko praleisti išeivijoje ir kurios vėliau sugrįžo į Lietuvą. Kas paskatino šiuos žmones parvykti? Pagrįskite savo pasirinkimą. Iššūkio rezultatus siųskite mums 100meciokelione@prezidentas.lt arba socialiniuose tinkluose žymėkite grotažyme #100mečiokelionė. Didžiausio palaikymo „Facebook“ balsavimo metu sulaukusioms komandoms atiteks specialios dovanos.

Valstybės pažinimo centro inf.