Tinklalapio logotipas
Grįžti

Mobilios etatinio konsultacijų grupės lankėsi Ignalinoje ir Trakuose
event 2018-09-25 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Mobilios etatinio konsultacijų grupės lankėsi Ignalinoje ir Trakuose

Etatinio modelio koordinavimo mobilios grupės pradėjo konsultacijų turą po Lietuvą. Pirmieji susitikimai įvyko Ignalinos ir Trakų rajonų savivaldybėse, į juos pakviesti aplinkinių rajonų savivaldybių ir mokyklų atstovai. Konsultacijose dalyvaujantis  švietimo ir mokslo ministro patarėjas Arminas Varanauskas sako, kad po pirmų susitikimų galima konstatuoti, kad bendra etatinio apmokėjimo sistema mokyklų vadovams, didžiajai daliai, jau yra aiški. Daugiau klausimų dabar kyla nebe dėl bendrų taisyklių taikymo, o dėl konkrečių situacijų.

„Dalis klausimų, nėra tiesiogiai susiję su etatiniu apmokėjimu – pavyzdžiui, kaip apskaityti kontaktines ir nekontaktines valandas. Įvedus etatinį, valandos apskaitomos taip pat kaip ir iki šiol. Etatinis apmokėjimas keičia tik pačią etato struktūrą, tai perėjimas nuo tarifinio/valandinio prie etatinio apskaitymo“, - susitikimuose tvyrančiomis nuotaikomis dalinasi A.Varanauskas.

Nemažai klausimų, pasak jo, kyla dėl mokyklos administravimui ir švietimo pagalbai skiriamų lėšų. Šiemet pakeitus mokyklų finansavimo sistemą, šių lėšų tvarkymas perduotas savivaldybėms, kurios savo nustatyta tvarka turės numatyti kaip šias reikalingas funkcijas įgyvendinti. Suprantama, jog šiose vietose vis dar ieškomi sprendiniai, tad ir klausimų kyla daugiau.

Etatinio apmokėjimo įvedimas parodo, kad kai kurie dalykai, kurie mokyklose turėjo būti sutvarkyti jau gerokai anksčiau (pavyzdžiui, pasirašytos darbo sutartys su mokytojais), iki šiol buvo neišspręsti Ignalinos rajono vienos mokyklos direktorius pasidžiaugė, kad jo mokykloje mokytojų atlyginimai auga ir įvedant etatinį didesnių problemų nėra, reikia tik „sėkmingai pereiti prie naujos sistemos“.

Vienos iš Visagino mokyklos direktorė kalbėjo, kad jos mokykloje atlyginimai didėja visiems mokytojams – vieniems daugiau, kitiems mažiau  Tačiau ypač džiaugėsi, kad etatinis apmokėjimas sukūrė naują – pradedančiojo mokytojo – etatą. Ir dabar ji savo pradedančiajam – antrus metus mokykloje dirbančiam – mokytojui gali skirti visą etatą, o ne pusę kaip anksčiau, ir mokėti tūkstančio eurų atlyginimą.