Tinklalapio logotipas
Grįžti

Mobilios etatinio konsultacijų grupės tęsia susitikimus
event 2018-09-27 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Mobilios etatinio konsultacijų grupės tęsia susitikimus

Etatinio modelio koordinavimo mobilios grupės tęsia konsultacines keliones po Lietuvą. Pirmadienį  jos lankėsi Kupiškyje, Naujojoje Akmenėje ir Marijampolėje.

Konsultacijose dalyvaujantis  švietimo ir mokslo ministro patarėjas Arminas Varanauskas sako, kad pozityviai nuteikė susitikimo Kupiškyje atmosfera.

„Matyti, kad Kupiškis etatinio įvedimui yra gerai pasiruošęs. Į kolegų užduodamus bazinius klausimus, pavyzdžiui, apie savaičių skaičiavimą, pati salė draugiškai atsakinėjo choru. Buvo klausimų, susijusių su švietimo pagalba ir mokyklų administravimu, taip pat su etatą viršijančiu papildomu darbu“, – įspūdžiais dalinasi A. Varanauskas.

Sėkmingai pereinant prie etatinio apmokėjimo labai svarbus savivaldybių kaip mokyklų steigėjų vaidmuo. Kupiškio savivaldybė ne tik daug dirbo su mokyklų vadovais dėl priimamų sprendimų, bet ir jau rugpjūtį įvertinusi situaciją, nusprendė iš savo lėšų skirti ketvirčiui reikalingus papildomus pinigus – apie 200 tūkst. eurų – mokyklų administravimui bei švietimo pagalbai.
„Pertvarka mes būtent to ir siekiame – kad atsirastų susitarimų kultūra ir kartu būtų priimami geriausiai tinkantys konkrečiai savivaldybei ir mokyklai sprendimai“, – sako A. Varanauskas. 

Pasak švietimo ir mokslo ministro patarėjo, susitikime su Naujosios Akmenės ir aplinkinėmis savivaldybėmis bazinių klausimų dėl etatinio apmokėjimo skaičiavimo kilo daugiau.

Kai kurioms susitikime dalyvavusioms Šiaulių regiono mokykloms kyla klausimų, ką daryti turint daug didelį darbo stažą ir aukštas kvalifikacines kategorijas turinčių mokytojų – dėl jų aukšto darbo užmokesčio koeficiento mokyklos nesugeba išlaikyti tokio lygmens finansavimo.
„Šiuo klausimu esame kalbėjęsi su savivaldybėmis, būtent tokiems atvejams yra skirti 2 proc. lėšų, kurias savivaldybės gali perskirstyti švietimo netolygumams išlyginti“, – sako A. Varanauskas.

Vienas iš mobilios grupės atstovų, ŠMM Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas pasakoja, kad Marijampolėje, kur buvo suvažiavę švietimiečiai iš Vilkaviškio, Kalvarijos, Kazlų Rūdos, Šakių, dominavusią temą apie lėšas švietimo pagalbai ir mokyklų valdymui, keitė „klasikiniai“ klausimai apie savaičių skaičių, sutarimo ir susitarimo sudėtingumą.

„Mažai tikėtina, kad koks nors pokytis praeitų be tam tikro skausmo ir suprantama, kad jeigu kartais nėra aiškių instrukcijų, dalis mokyklų vadovų jaučiasi nesaugūs ir ieško bet kokų minčių paneigti realybę – etatinio apmokėjimo įgyvendinimą. Susitikimo pabaiga vis tik nuteikė optimistiškai, nes šių mokslo metų sunkumai, su kuriais susiduriame, kitąmet nebebus sunkumais – kitais mokslo metais kiekvienos mokyklos biudžetas dar pasipildys apie 10 proc. daugiau lėšų mokytojų darbo užmokesčiui“, – sako A. Aldakauskas.