Tinklalapio logotipas
Grįžti

Mokiniai pasipiktinę: po matematikos žinių patikros mokytojams pateiktos klaidingos vertinimo instrukcijos
event 2018-06-04 domain Delfi.lt

Mokiniai pasipiktinę: po matematikos žinių patikros mokytojams pateiktos klaidingos vertinimo instrukcijos
Penktadienio rytą visoje Lietuvoje vykusi dešimtokų matematikos žinių patikra nepraėjo be nesklandumų. Mokytojams buvo pateikti klaidingi darbų taisymo pavyzdžiai.

Apie tai DELFI pranešė skaitytojas Saulius. „Į visas mokyklas NEC atsiuntė klaidų pilnas vertinimo instrukcijas. Mokytojai negali vertinti darbų, nes pagal vertinimo instrukciją teisingus atsakymus reikėtų žymėti neteisingais, – piktinosi skaitytojas. – Visą matematikos patikrą visoje šalyje mokytojams reikės pertikrinti. Nacionalinis egzaminų centras ir toliau skęsta skandaluose.“

DELFI susisiekus su NEC direktore Saule Vingeliene, ši patvirtino, kad iš tiesų visas Lietuvos mokyklas pasiekė klaidinga vertinimo instrukcija, tačiau pridūrė, kad situacija jau suvaldyta – klaidingos instrukcijos pakeistos teisingomis.
 
„Apie dvyliktą valandą buvo paskelbta vertinimo instrukcija, kurioje buvo klaidų, buvo paliktas pirmas projektinis variantas. Tačiau gavus informaciją iš mokyklų, 12 val. 30 min., ta instrukcija buvo išimta, pakoreguota ir įkelta nauja instrukcija“, – teigė S. Vingelienė.
 
Anot NEC direktorės, dešimtokų matematikos žinių patikrinimas penktadienio rytą truko dvi valandas: 9 – 11 val. Tuo metu, kol sistemoje buvo įkelta neteisinga instrukcija, mokytojai galėjo būti patikrinę kelis darbus, tačiau NEC direktorė teigia, kad darbų peržiūrėjimas neturėtų sudaryti didelių problemų.

Daugiau skaitykite čia.