Tinklalapio logotipas
Grįžti

Mokinio krepšelį keičia klasės krepšelis: neaiškumų – apstu
event 2018-05-25 domain Diena.lt

Mokinio krepšelį keičia klasės krepšelis: neaiškumų – apstu

Naujuosius mokslo metus žadama pasitikti jau ne su mokinio, o su klasės krepšeliu. Politikai naują finansavimo programą giria, tačiau pedagogai mano, kad ji priimama pernelyg skubotai.

Tarpinis variantas

Sparčiai mažėjant mokinių skaičiui, imta kritikuoti mokinio krepšelį, esą jis nėra tinkamiausias finansavimo būdas. Vietoje šio siūlomas kitas – klasės – krepšelis.

Eksperimentinė metodika dar 2016-ųjų pradžioje buvo pritaikyta penkiose šalies savivaldybėse – bandomąjį klasės krepšelio projektą išbandė Alytaus, Jonavos, Telšių, Raseinių ir Šalčininkų mokyklos. Tiesa, praėjusių metų pabaigoje ši metodika sulaukė specialistų kritikos – Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos ekspertai tikino, kad Lietuvai universalus klasės krepšelio metodas netinka.

Nepaisant rekomendacijų, praėjusią savaitę Vyriausybė pritarė ir toliau teikia Seimui svarstyti pataisas, pagal kurias dalis ugdymo lėšų būtų skaičiuojamos ne pagal kiekvieną mokinį, kaip iki šiol, o pagal klasių skaičių ir jų dydį. Politikai įsitikinę, kad tai padės išsaugoti adekvatų mokyklų finansavimą, sustiprins ugdymo kokybę, neliks konkuravimo tarp ugdymo įstaigų dėl kiekvieno mokinio.

Daugiau skaitykite čia.