Tinklalapio logotipas
Grįžti

Mokinių mokymas mokytis – viena strategija vienu metu
event 2018-08-16 domain Lyderių laikas

Mokinių mokymas mokytis – viena strategija vienu metu

Daugiau negu šimtmetį spindėjusi metamokymosi („mokymosi mokytis“) žvaigždė pastaraisiais metais sužibo ypatingai ryškiai. 2006 m. Europos Komisija ir Taryba „mokymąsi mokytis“ paskelbė vienu iš pagrindinių visą gyvenimą trunkančio mokymosi gebėjimų. Tokie tyrimai kaip „Schmidt“ aiškiai atskleidžia metamokymosi vertę ir, pasak „Eurydice“, sąmoningi besimokantieji gali „pasirinkti jiems tinkamiausius mokymosi metodus ir aplinką“ bei „prireikus juos pritaikyti“, kad pasiektų geriausius rezultatus.

Toliau pristatomi trys šiuo metu vykdomi metamokymosi projektai, apimantys visiškai naują mokymosi medžiagą ir informaciją!

MEET – metapažinimo ugdymo mokymai

Meet logo

 

 

 

 

 

 

Šis įdomus žaidimas apie skaičius ir dėsningumus, aritmetiką, erdvinę ir vizualinę orientaciją bei garso įsiminimą taip pat yra ir mokymosi rinkinys, padedantis 3–5 metų amžiaus vaikams gerinti metapažinimo ir matematikos įgūdžius. The MEET projektas pasižymi reta ypatybe – jis sukurtas taip, kad atrodo vienodai naudingas ir vaikui, ir pedagogui. Su projektu susijusios internetinės priemonėsikimokyklinio amžiaus vaikams pritaikyta programinė įranga – suteikia vaikams galimybę įvertinti savo pasiekimus ir tobulėti, taip pat įkvepia juos nenustoti mokytis.

Vaizdo siužetas

Šis projektas siūlo naujovišką požiūrį į mokymąsi, teikiant pirmenybę integracijai ir individualiems įgūdžiams. Jis grindžiamas metodu „Negalia gebėjimui“, kurį taikant specialiųjų ugdymosi poreikių sistema derinama su įprasta ikimokyklinio ugdymo ir priežiūros sistema. Daugiau medžiagos rasite projekto interneto svetainėje, apimančioje išteklių el. biblioteką ir rekomendacijų rinkinį, pritaikytą atsižvelgiant į keturių šalių kontekstą. Taip pat sukurtas ir nuolat atnaujinamas projekto „Facebook“ puslapis.

MEET – tai pagal programą „Erasmus+“ sukurta strateginė keturių šalių partnerystė. Projekte dalyvauja Italija (koordinatorė), Ispanija, Jungtinė Karalystė ir Kipras. Į projekto veiklą įsitraukė trys mokyklos, 60 mokytojų ir ikimokyklinio ugdymo specialistų, 90 šeimų ir 90 vaikų. Projektas pradėtas įgyvendinti 2016 m. ir bus vykdomas iki 2018 m. pabaigos. Baigiamoji projekto konferencija vyks 2018 m. spalio 12–13 d. Riminyje, Italijoje.

„MetaMinds“ – metapažinimas europiniame ugdyme. Mąstymo aktyvinimas įgyvendinant naujas plėtros strategijas

Metaminds logo

 

 

 

 

 

 

Ne visi mokiniai ir mokytojai žino tinkamiausią mokymosi „receptą“ – priešingai, daugeliui tokia „gamyba“ nesiseka: vieni nepatenkinti rezultatais, kitiems trūksta laiko, tretiems – „produktų“ (išteklių). Projektu „MetaMinds“ siekiama spręsti šią problemą, skatinant metakognityvines mokymo ir mokymosi strategijas. Tokiu būdu mokytojai gali geriau įvertinti savo asmeninius ir profesinius išteklius, o mokiniai – atrasti stipriąsias ir silpnąsias vietas. Panagrinėkime, pavyzdžiui, estafetės užduotį, padedančią mokiniams geriau suprasti pažinimo procesus.

Daugiau tokių užduočių pateikiama mokinių mokymosi mokytis modulyje, padalytame į dvi dalis: „MetaKids“ ir „MetaTeens“. Minėtas modulis apima penkias temas: mąstymą, emocijas, komandinį darbą, patyrimą ir pokyčius. Kitas svarbus šio projekto rezultatas yra bandomasis mokytojų rengimo vadovas, skirtas metapažinimui. Ir modulis, ir mokymo medžiaga vis dar tobulinami.

„MetaMinds“ – tai pagal programą „Erasmus+“ sukurta strateginė septynių šalių partnerystė. Projekte dalyvauja Italija (koordinatorė), Danija, Graikija, Lietuva, Portugalija, Ispanija ir Jungtinė Karalystė. Projektas pradėtas įgyvendinti 2015 m. ir bus vykdomas iki 2018 m. pabaigos.

„SLIDEshow“ – savarankiškai reguliuojamo mokymosi, pasitelkiant duomenimis grįstą ugdymą, pristatymas

„SLIDEshow“ – tai sėkmingo projekto „tMail“ tęsinys, apie kurį rašėme kiek anksčiau šiais metais.

Slideshow projektRemiantis minėto projekto pirmtako pasiekimais, „SLIDEshow“ pristatomas savarankiško reguliuojamo mokymasi (SRL) metodas, pritaikytas pradiniam ugdymui Europos mokyklose. T. y. mokiniams siūlomos strategijos, skirtos didinti jų motyvaciją ir padėti planuoti, stebėti bei vertinti savo darbą. Antrasis tikslas – mokyti mokytojus naudotis besimokančiųjų informacija (pavyzdžiui, mokymosi analize), siekiant suasmeninti mokinių mokinių ir tobulėti profesinėje srityje.

Planuojami projektų rezultatai:

  • vertinimo priemonių rinkinys mokytojams, skirtas mokinių SRL lygiui stebėti;
  • SRL mokytojų rengimo kursai (kursai ir mokymo priemonių rinkinys bus prieinami aštuoniomis kalbomis mobiliojoje programėlėje „tMail“);
  • individualizuotos duomenimis grįstos SRL praktikos sistemos;
  • SRL kursai mokytojų rengėjams; gerosios patirties sąrašas;
  • internetinė europinio daugiašalio SRL tinklo platforma, skirta jungti daugelį suinteresuotųjų subjektų.

slideshow projektas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„SLIDEshow“ – tai pagal programą „Erasmus+“ sukurta strateginė keturių šalių partnerystė. Projekte dalyvauja Belgija (koordinatorė), Austrija, Graikija ir Suomija. Projektas pradėtas įgyvendinti 2017 m. ir bus vykdomas iki 2020 m. pabaigos.

Papildoma informacija:

https://www.researchgate.net/publication/242715655_Learning_to_Learn_What_is_it_and_can_it_be_measured

https://www.huffingtonpost.com/c-m-rubin/the-global-search-for-edu_b_13343564.html

https://www.learningandthebrain.com/blog/meta-learning/

School Education Gateway