Tinklalapio logotipas
Grįžti

Moksleiviai įsiutę: kodėl turime kaisti mokyklose ir gaišti savo laiką?
event 2018-05-31 domain Delfi.lt

Moksleiviai įsiutę: kodėl turime kaisti mokyklose ir gaišti savo laiką?
Nesiliauja diskusijos apie prailgintus mokslo metus ir mokyklose nuo karščio kenčiančius vaikus ir mokytojus. DELFI skaitytojų nuomonės skiriasi: vieni tikina, kad ilgesni mokslo metai neatneš jokios naudos, kad vaikai tik beprasmiškai trina suolus ir vietoj to geriau eitų dirbti, kiti mano, kad nereikia vaikų per daug lepinti, o karšta šiomis dienomis visiems.

Pateikiame DELFI skaitytojų nuomones:
 
Mokyklos bendruomenės narių niekas negirdi. Švietimo ministrė priima įstatymus nežinia su kuo pasitarusi. Prailginti mokslo metus – pati didžiausia nesąmonė, kokią tik prisimenu mokyklos gyvenime. Taip, suprantam, kad mokytis reikia, bet krūvis išliko toks pat, namų darbų kiekis nepakito, tik pasikeitė mokymosi sąlygos. Kam to reikėjo?
 
Savaitę per karščius galima pakentėti, bet kai pagalvoji, kad liko dar 2 mokymosi savaitės, į mokyklą eini ne todėl, kad nori mokytis, bet todėl, kad toks įstatymas. Mokytis neįmanoma, klasėse nėra kuo kvėpuoti, skauda galvas, pykina, darosi silpna, iš mokyklų grįžtam pavargę labiau nei bet kada. Mokytojams sunku vesti pamokas, mokiniai nesutelkia dėmesio į jiems pateikiamą informaciją ir tuo labiau, kad jau kursą baigiame išmokti, liko 2 savaitės bereikšmio į mokyklą ėjimo.
 
Ar tikrai švietimo sistema tobulėja? Nemanau. Jeigu tikrai reikėjo pratęsti mokslo metus, tuomet reikėjo pagalvoti ir apie mokymosi sąlygas, įrengti mokyklose kondicionierius, vėdinimo sistemas. O dabar einame ne į mokyklą, bet į pirtelę. Mokytis yra neįmanoma.
 
Daugiau skaitykite čia.