Tinklalapio logotipas
Grįžti

Moksleiviai tęs pažintį su Japonijos menais ne iš vadovėlių
event 2018-11-20 domain Lietuvos vaikų ir jaunimo centras

Moksleiviai tęs pažintį su Japonijos menais ne iš vadovėlių

Netrukus švietimo įstaigas suburs kasmetinis Lietuvos vaikų ir jaunimo centro kartu su Japonijos ambasada Lietuvoje organizuojamas projektas „WABI-SABI: tobulumas netobulume“. Šiais metais kvies pažinti Tekančios Saulės šalies kultūrą ne tik jaunuosius dailininkus, bet ir dainininkus bei kovotojus.

Trečius metus iš eilės vyksiančiame projekte mokiniai semsis žinių ir parodys savo kūrybinius sugebėjimus neriant į „Miško maudynių“ piešinius, atliekant japoniškas dainas ir rengiant kovos menų, tokių kaip aikido, dziudo, kendo, kyudo, ninjutsu, sumo ir kitų, pasirodymus.

„Miško maudynių“ (jap. Shinrin-yoku) piešinių nereikėtų suprasti pažodžiui. Japonijoje – tai savita dailės praktika, kuomet apsupama save raminančiais vaizdais, kvapais, garsais ir stengiamasi visa tai perteikti, piešiant abstrakčią peizažo kompoziciją. Tokia praktika projekte vaikams leis ne tik kūrybiškiau pažvelgti į aplinką, bet ir atsipalaiduoti, pabėgti nuo pasitaikančių stresinių situacijų.

Viso projekto metu dalyviams vyks kūrybinės dirbtuvės, kurios padės geriau pasiruošti konkursui, praplės tolerancijos Japonijos kultūrai ribas, o mokytojams – gauti idėjų, kaip paįvairinti pamokose naudojamas technikas ir priemones.

Projekto atidarymas vyks 2018 m. lapkričio 28 d., Lietuvos vaikų ir jaunimo centre. Renginio metu bus supažindinama su projekto naujovėmis ir eiga, džiugins parodomoji programa. Pranešimus skaitys ir apie Japonijos kovos menus plačiau papasakos lietuvių literatūros ir tautosakos instituto doktorantė Asta Skujytė-Razmienė, o apie galvosūkius – kryžiažodžių entuziastė Viktorija Volgina. Atidaryme taip pat dalyvaus ir sveikinimo žodį tars naujasis Japonijos ambasadorius Lietuvoje Shiro Yamasaki, kurio iniciatyva lydės visą projektą... iki pat 2019 metų pavasario.

Dalyvauti atidarymo renginyje gali visi projektu besidomintys mokytojai ir mokiniai. Įėjimas nemokamas.

Daugiau informacijos: www.lvjc.lt/wabi-sabi-tobulumas-netobulume