Tinklalapio logotipas
Grįžti

Mokyklų vadovai sako, kad nėra kuo džiaugtis: palygino mokinių lietuvių ir užsienio kalbų žinias
event 2018-09-17 domain Delfi.lt

Mokyklų vadovai sako, kad nėra kuo džiaugtis: palygino mokinių lietuvių ir užsienio kalbų žinias
Skaudi tiesa: nors gimtosios lietuvių kalbos mokomės nuo pirmųjų gyvenimo dienų, užsienio kalbų rezultatai – geresni. Nemaloni tendencija jau kurį laiką stebima šalies mokyklose. Jų atstovai tam randa įvairių priežasčių: pavyzdžiui, anglų kalbos programa pateikiama pagal šių dienų aktualijas, o mokydamiesi lietuvių kalbos vaikai verčiami remtis atgyvenusia, šiuolaikiniam žmogui svetima literatūra. Kodėl nemokame lietuvių kalbos?
 
Anglų kalba vaikams sekasi geriausiai
 
Gimtosios lietuvių kalbos mokomės nuo gimimo, o su pirmąja užsienio kalba – anglų – susipažįstame pradinėse mokyklos klasėse. Vis dėlto, mokytojai pastebi, kad anglų kalbos rezultatai geresni, ir šiai kalbai vaikai imlesni.
 
Utenos Aukštakalnio progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolita Zaukevičiūtė pastebi, kad kaip tik ši užsienio kalba vaikams sekasi geriausiai.

„Mokiniams geriau sekasi mokytis anglų kalbos, nes jie žiūri filmus, žaidžia žaidimus, klauso muzikos su anglų kalbos tekstais. Ir nors gimtąja lietuvių kalba kalbama nuo kūdikystės, mokiniams ji sunki dėl rašybos, kirčiavimo ir taisyklių“, – pastebi J. Zaukevičiūtė.
 
Daugiau skaitykite čia.