Tinklalapio logotipas
Grįžti

Mokymo kursai mokytojams ir jaunimo darbuotojams „Drop-in“ Latvijoje
event 2018-03-19 domain Žinauviska.lt

Mokymo kursai mokytojams ir jaunimo darbuotojams „Drop-in“ Latvijoje

Dalyvauk mokymo kursuose, kurių tikslas – pagerinti mokytojų ir jaunimo darbuotojų gebėjimus suteikti paramą mokymosi procesui, socialinei įtraukčiai, įgalinimui, asmenų, kuriems gresia iškritimas iš švietimo sistemos, motyvavimui. Mokymo kursai vyks 2018 m. gegužės 22–27 d. Latvijoje. 

Jauni žmonės nustoja mokytis anksčiau laiko dėl įvairiausių priežasčių. Tai gali lemti įvairų neigiamą šalutinį poveikį, tokį kaip frustracija, nepasitikėjimas savimi ir institucijomis, socialinė atskirtis, nedarbas, skurdas ir skurdi sveikata, kai kuriais atvejais – netgi nusikaltimai ar radikalūs poelgiai.

Norint suteikti paramą šių jaunų žmonių mokymosi procesui ir skatinti jų motyvaciją mokytis, tiek mokytojams, tiek jaunimo darbuotojams reikia naujų mokymo metodų, strategijų ir požiūrių. Tokių, kurios būtų labiau suprantamos ir orientuotos į besimokantįjį.

Šios priemonės turėtų padėti kurti reikiamą aplinką ir taip padėti jauniems žmonėms išreikšti savo viltis, tikslus, svajones, atrasti būdus mokytis, kurie padės jiems atrasti jų kelią šiandienos visuomenėje. 

Neformalusis ugdymas, kuris yra įprastai naudojamas jaunimo srityje, tačiau dar gana retas mokyklose, gali padėti sukurti tokią aplinką bei padėti žmonėms įgyti įgūdžių ir kompetencijų, kurie padės susidoroti su greitai besikeičiančiu pasauliu ir įgalinti save. 

Šie mokymo kursai yra skirti mokytojams ir jaunimo darbuotojams, kurie dirba su jaunais 14–18 m. žmonėmis ir nori padėti galimai iškrisiantiems iš švietimo sistemos kelti savo mokymosi lygį – mokykloje ar už jos ribų – bei kurie nori dalintis bei mokytis tarptautinėje bendraminčių grupėje. 

Per šiuos mokymo kursus galėsi:

  • Pagerinti žinias apie priežastis, kodėl paliekama mokykla ir trūksta motyvacijos mokytis;
  • Geriau suprasti jaunimo darbuotojų, mokytojų, švietėjų ir kitų vaidmenį jaunų žmonių mokymosi procese;
  • Atkreipti daugiau dėmesio į skirtingus mokymosi būdus;
  • Mokytis geriau suprasti besimokančiojo poreikius;
  • Suprasti ir fasilituoti jaunuolių mokymosi procesą;
  • Identifikuoti tinkamus metodus ir strategijas jaunų žmonių mokymosi motyvacijai didinti. 

Registruotis gali iki 2018 m. kovo 25 d.

Daugiau informacijos ir registracijos formą rasi čia.

Informaciją apie dalyvių siuntimo tvarką gali rasti čia.