Tinklalapio logotipas
Grįžti

Mokytoja apie etatinį apmokėjimą: „Galima ir reikia šnekėtis“
event 2018-11-20 domain Lrytas.lt

Mokytoja apie etatinį apmokėjimą: „Galima ir reikia šnekėtis“

Šiuo metu mokyklose yra labai daug emocijų. Tos emocijos yra ne vien dėl etatinio, dabar toks momentas, galbūt ir ruduo, bet nepasitenkinimas lipa per kraštus. Etatinio darbo apmokėjimo tikrai reikėjo. Jis nėra blogas, bet pasitaiko nesusišnekėjimo tarp administracijos ir mokytojų, ir galbūt be blogos valios.

Visų pirma, būtų visiems daug paprasčiau, jeigu būtų pateiktos konkrečios lentelės, kaip pildyti mokytojų darbo grafiką, nes dabar vienam miesto gale mokyklos pildo vienokias, kitame gale – kitokias. Antra, būtų daug paprasčiau mokytojams ir administracijai, jeigu būtų buvę numatyta, kad, pavyzdžiui, jeigu mokytojas turi auklėjamąją klasę, vadinasi, jam yra skiriamos 5 valandos auklėjamai klasei, ir ne kitaip – ne nuo 3 iki kelių valandų, o konkrečiai.

Manau, kad žirklės vienų dalykų ir yra geros, bet šiuo momentu jos yra ydingos. Šiuo metu administracija interpretuoja vienaip, o mokytojai supranta kitaip. Galbūt truputėlį trūksta pakantumo. Iš žmonių kyla nepasitenkinimas, nes jie tikėjosi iš etatinio darbo apmokėjimo daugiau. Visi mokytojai tikėjosi viso etato, gavus ne visą, iškart kyla nepasitenkinimas.

Daugiau skaitykite čia.