Tinklalapio logotipas
Grįžti

Mokytoja: įtampa žudo
event 2018-05-04 domain Diena.lt

Mokytoja: įtampa žudo

Aštuoniolika metų anglų kalbos mokytoja išdirbusiai pedagogei galiausiai trūko kantrybė – moteris nusprendė viešai prabilti apie nežmoniškas darbo sąlygas ir išnaudojimą. Esą nuolatinė įtampa darbe, psichologinis mokyklos valdžios spaudimas ir beprasmis popierizmas įvarė į tokią neviltį, kad mokytoja nusprendė emigruoti.

"Pigi darbo jėga"

Neapsikentusi vienoje mokykloje vykstančių negerovių ir švietimo sistemos paradoksų Jolanta P. (tikrasis vardas ir pavardė redakcijai žinomi – I.L.) nusprendė iškloti, ką iš tikrųjų galvoja.

Ilgametę pedagogės patirtį turinti moteris anksčiau dirbo rajone esančiose mokyklose, o maždaug prieš metus pradėjo mokytojauti mieste.

Esą tvarka daugumoje įstaigų – labai panaši.

"Atlyginimas – 500 eurų į rankas, pamokų tvarkaraštis su galybe langų. Tai reiškia, kad tiesiogine šio žodžio prasme triniesi po mokyklą visą dieną. Pavaduotojai geriau nė nebandyk apie tai išsižioti. Anot vietinių, ilgai šioje mokykloje dirbančių pedagogių, niekas dėl to nesuks galvos, priešingai – pasakys, kad laisvu metu turi daryti kitus darbus. Ir visai nesvarbu, kad tau moka už valandas, mokytojo darbo laikas vis tiek nenormuojamas. Be to, reikia dirbti ir savaitgaliais. Jeigu vyksta koks valdžios renginys, tai pagrindiniai dalyviai yra mokytojai, kurie atsivaro mokinius per prievartą", – dėstė pašnekovė.

Kalbos, kad "mokytojas tik atsėdi pamokas, pageria kavos ir po pietų eina namo", tėra mitas.

Daugiau skaitykite čia.