Tinklalapio logotipas
Grįžti

Mokytoja mokykloje neužsibūna: klasėje biologijos išmokti neįmanoma
event 2018-06-12 domain Delfi.lt

Mokytoja mokykloje neužsibūna: klasėje biologijos išmokti neįmanoma
Biologija – tai mokslas, kurio būdamas tarp keturių sienų niekaip neišmoksi. Tuo tikinti Anykščių rajono Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijos biologijos mokytoja Rasytė Gaidienė kartu su moksleiviais dažnai laiką leidžia už klasės ribų ir aiškina, kodėl tai svarbu.

Mano, kad biologijos įmanoma išmokti tik gamtoje
 
Biologijos mokytoja teigia, kad gamtos mokslus galima suprasti tik mokantis iš pačios gamtos, ją tyrinėjant ir stebint gyvai. „Biologija apima mūsų aplinkos gyvybės visumą ir mus pačius, todėl būtina mokytis aplinkoje, suprasti metų laikų veikiamus procesus. Juk mes – neatsiejama gamtos dalis. Per potyrius sužadinamas smalsumas ir atsiranda domėjimasis. Kai užuodi, išgirsti, palieti, pamatai, kyla klausimai, prisimenamos įgytos žinios ir pritaikomos konkrečioje situacijoje ir aplinkoje“, – teigia R. Gaidienė.

Ilgesni mokslo metai mokytojai rūpesčių nesukėlė – kaip tik vasariški orai leido mokytojai kartu su mokiniais surengti išvykų ir pasimėgauti šiltomis pamokomis už klasės ribų. Tiesa, pamokas gamtoje mokytoja rengia kiaurus metus.
 
Daugiau skaitykite čia.