Tinklalapio logotipas
Grįžti

Mokytojai lieka nežinioje: Seimas vėl nukėlė etatinio darbo apmokėjimo pataisas
event 2018-05-24 domain Lrytas.lt

Mokytojai lieka nežinioje: Seimas vėl nukėlė etatinio darbo apmokėjimo pataisas

Jau nuo rugsėjo šalies pedagogai turėtų tapti tokie pat, kaip ir visi kiti dirbantys žmonės – jų darbas turėtų būti apmokamas ne už atskiras valandas, o už etatą. Nors iki reformos pradžios liko kone trys mėnesiai, įstatymo projektas dėl mokytojų darbo etatinio apmokėjimo vis dar lieka nepateiktas.

Pagal siūlomą mokytojų etatinio darbo apmokėjimo modelį, pedagogams būtų mokama ne tik už pamokas ir pasiruošimą joms, bet ir už darbus bendruomenei, susitikimus su tėvais, metodines veiklas ir t.t. Tuo pačiu žadama, kad kils mokytojų atlyginimai: numatoma, kad vidutinis atlyginimas augs 20 proc. ir peržengs 1000 eurų.

Nukėlė dar kartą

Ketvirtadienį įstatymo projektas dėl mokytojų darbo etatinio apmokėjimo turėjo būti pateiktas Seimui, tačiau antrą kartą to padaryti nepavyko. Tvirtinant posėdžio darbotvarkę konservatorius Mykolas Majauskas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos paprašė šį klausimą išbraukti iš darbotvarkės.

„Noriu atkreipti dėmesį, kad prieš šio klausimo užsiregistravo daugiau nei 20 Seimo narių paklausti, tarp jų 16 valdančiosios daugumos. Akivaizdu, kad klausimas yra neišdiskutuotas, labai daug norinčių paklausti, klausimams laikas skirtas ribotas.

Prašau išbraukti šį klausimą iš darbotvarkės ir diskutuoti taip, kad visi Seimo nariai galėtų užduoti klausimus ir gauti atsakymus“, – Seimo salėje kalbėjo M.Majauskas.

Daugiau skaitykite čia.