Tinklalapio logotipas
Grįžti

Mokytojai stebisi: mokinio darbą turėtų ištaisyti per 4 minutes
event 2018-09-04 domain LRT.lt

Mokytojai stebisi: mokinio darbą turėtų ištaisyti per 4 minutes

Nerami Mokslo ir žinių diena mokytojams. Jie sako iki šiol nežinantys, kiek teks dirbti ir kiek uždirbs. Tačiau gali tekti dirbti kelis kartus daugiau nei Švietimo ir mokslo ministerija žada mokėti. Mokytojai skaičiuoja, kad vienam darbui taisyti skiriamos vos 4 minutės, nors reikia pusvalandžio. Vienai pamokai pasiruošti esą užtenka 9 minučių. Švietimo ir mokslo ministerija atrėžia, kad jei mokytojas patyręs, tai 9 min. – ne tiek ir mažai.

Klaipėdoje lietuvių kalbos mokytoja Lilija Bručkienė nešasi glėbį gėlių, bet jos nuotaikos – rūškanos. Įvedus švietimo reformą jai bus mokama už 10,5 val. per savaitę vadinamųjų nekontaktinių valandų. Per jas mokytoja turi pasiruošti pamokoms, taisyti darbus, pildyti žurnalą, sudaryti planus, vesti konsultacijas.

Krūvos popierių rodo, kad realiai dirbti teks kelis kartus daugiau. Pagal nurodytą laiką, vieno mokinio darbą lietuvių kalbos mokytoja turėtų ištaisyti per 4 min.

„Realiai reikia pusvalandžio vienam darbui kokybiškai ištaisyti“, – sakė mokytoja L. Bručkienė.

Mokytoja skaičiuoja, kad pasiruošti vienam pamokai pagal švietimo ir mokslo ministeriją turėtų užtekti vos 9 min. Kaip pati sako, tiek užtenka išsitraukti reikiamas knygas ir greitai perversti pratybas.

„Visi, kas dirba mokyklose, žino, kad tai – nerealus laikas, jei skaičiuojame diferencijavimą, naujos medžiagos suradimą, informacinių technologijų taikymą“, – kalbėjo mokytoja.

Švietimo ministerija sako, kad 9 min. – ne toks ir trumpas laikas.

„Gal ir mažokai, gal ir pakankamai – žiūrint apie ką mes kalbame. Natūraliai su patirtim turi trumpėti pasiruošimui skirtas laikas“, – teigė Švietimo ir mokslo ministerijos departamento vadovas Aidas Aldakauskas.

Daugiau skaitykite čia.