Tinklalapio logotipas
Grįžti

Mokytojai su nerimu laukia avanso: buvo paplitusi neteisinga skaičiuoklė
event 2018-09-18 domain Delfi.lt

Mokytojai su nerimu laukia avanso: buvo paplitusi neteisinga skaičiuoklė
Nors Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) ramina, kad jau netrukus mokytojų kišenes turėtų pasiekti avansas, mokytojai vis dar nerimsta negalėdami susikaupti ir dirbti tiesioginį darbą – skaičiuoja valandas pagal naują etatinį darbo užmokesčio modelį.

Pirmoji mokytojų darbo užmokesčio dalis – avansas – mokytojus turėtų pasiekti jau šios savaitės viduryje, 19-20 dienomis. Švietimo ir mokslo ministrės patarėjas Arminas Varanauskas DELFI teigė, kad avansus turėtų gauti ir tie mokytojai, kurie dar nėra pasirašę naujųjų sutarčių, mat senosios darbo sutartys dar nėra nutrauktos.
 
O mokytojai vis dar nežinioje, nors naujosios sutartys turi būti pasirašytos iki rugsėjo 20 dienos.
 
Apie esminius pokyčius mokytojams buvo pranešta kone prieš pusmetį. ŠMM teigimu, visą šį laiką būsimą savo atlyginimą mokytojai galėjo apsiskaičiuoti oficialioje jų svetainėje, tačiau dar vasarą internete buvo pradėjusi plisti netiksli skaičiuoklė, kuri galėjo klaidinti.
 
Mokytoja: labai sunku susikaupti tiesioginiam darbui
 
„Šią akimirką yra tokios nuotaikos, kad visi skaičiuoja valandas, o pamokos... Jos aišku vyksta, bet labai sunku susikaupti tiesioginiam darbui“, – DELFI teigė vienoje Vilniaus mokykloje dirbanti mokytoja.
 
Mokytoja teigė, kad iki šiol nėra pasirašiusi naujos darbo sutarties. „Mes su kolegomis gavome preliminarų siūlymą etatui ar panašiai, turėjome tas tris vadinamas kišenes: kontaktas, pasiruošimas kontaktui ir bendruomenės valandos. Ši dalis dar nėra suderinta, dar deramės, todėl sutarčių dar nesame pasirašę“, – teigė mokytoja.
 
Daugiau skaitykite čia.