Tinklalapio logotipas
Grįžti

Mokytojams – prasmingos kultūrinės patirtys
event 2018-03-29 domain Ugdymo plėtotės centras

Mokytojams – prasmingos kultūrinės patirtys
Kultūros ir švietimo darbuotojai surems pečius bendram tikslui: siekti geresnės mokinių mokymosi kokybės. Penkmečio jubiliejų švenčiančioje kultūros edukacijos savaitėje „Menų dūzgės“, kuri šiemet vyks balandžio 3–6 dienomis, kultūros darbuotojai mokytojus priims kaip seniai matytus bičiulius. Šios bendrystės savaitė reikalinga tam, kad savo pavyzdžiu mokytojai skatintų mokinius tyrinėti ir tobulėti, sukurtų naujų, aktyvų mokymąsi motyvuojančių užduočių ir tokiu būdu prisidėtų prie mokinių pasiekimų gerinimo.

„Menų dūzgės“ – tai tikra atgaiva mokytojo sielai, išvargintai kasdienės rutinos“, – taip mokytoja Neringa Strelčiūnienė apibūdina ankstesniais metais vykusias „Menų dūzges“. Ne išimtis ir šie metai, kai greta informacinių ar mokomųjų renginių mokytojams bus siūloma išlaisvinti kūrybines galias užsiėmimuose ar tiesiog pasisemti įkvėpimo dalyvaujant kultūriniuose renginiuose. Planuojama, kad šiais metais per savaitę visoje Lietuvoje galimybe pasitobulinti, užmegzti abipusius ryšius ir generuoti kūrybiškas idėjas tolesniam darbui mokykloje pasinaudos per 700 pedagogų.

Kiekviena maloni ir prasminga patirtis kultūros įstaigose gali rasti vietą kasdieniame mokytojo darbe. Pasisėmę įkvėpimo ir įgiję patirties mokytojai į kultūros erdves grįš jau kartu su mokiniais. Juo labiau kad Kultūros ministerija skelbia, jog šiais metais dalis Lietuvos mokinių išbandys bandomąją kultūros paso versiją. Naudodamiesi kultūros pasu mokiniai galės nemokamai lankytis kultūros ir meno įstaigų organizuojamose veiklose.

Anot 2017 m. atlikto tyrimo apie gyventojų dalyvavimą kultūriniame gyvenime, tik kiek daugiau nei pusė 15 m. ir vyresnių gyventojų per pastaruosius metus apsilankė muziejuose, parodose ar galerijose. Kultūros paso dėka mokiniai bus skatinami lankytis kultūros įstaigose ir ugdytis įprotį gyventi aktyvų kultūrinį gyvenimą. Prie meilės kultūrai puoselėjimo mezgant ir palaikant glaudžius ryšius prisijungs ir jungtinės kultūros ir švietimo darbuotojų pajėgos.

„Mokymasis už ugdymo įstaigos ribų suteikia mokymosi temai gyvenimišką pagrindą, padeda suprasti, kodėl to mokomės ir kaip išmoktą dalyką panaudosime gyvenime. Svarbu, kad išvyka į netradicinio mokymosi vietą būtų siejama su ugdymosi tikslais ir mokomojo dalyko įsisavinimu, gilinimu, pastiprinimu, nes tai nėra puikių įspūdžių paieška ar mokymosi paįvairinimas“, – sako Kėdainių suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro mokytoja Aldona Šliažaitė. Išėjimas už klasės ribų mokiniams padeda įgyti patirties, semtis žinių iš įvairių profesijų atstovų ir susieti mokymąsi su savo pomėgiais ir interesais. Ne mažiau svarbu, kad įvairiose erdvėse patirdami pažinimo džiaugsmą auga ištikimi kultūros vartotojai.

Visų renginių programą rasite čia.