Tinklalapio logotipas
Grįžti

Mokytojo profesija šiandien: kur prasideda ir kur baigiasi prestižas?
event 2018-05-30 domain Delfi.lt

Mokytojo profesija šiandien: kur prasideda ir kur baigiasi prestižas?

Mokytojo profesijos svarba visuomenei yra ne mažesnė negu gydytojo. Darbas mokykloje reikalauja turtingo žinių bagažo ir įvairiausių įgūdžių. „Skandinavijoje mokytojo profesija yra suvokiama kaip labai universali. Juk mokytojas sugeba bendrauti ir su rėkiančiais, ir su tylinčiais, ir su vaikais, ir su tėvais. Jis moka išklausyti, gali nuspėti paslėptus žmonių poreikius, užčiuopti nematomas problemas ir rasti kūrybiškų sprendimų“, – sako Vilniaus universiteto (VU) Duomenų mokslo ir skaitmeninių technologijų instituto profesorė Valentina Dagienė.

Profesorės teigimu, šiandien būtent „minkštieji įgūdžiai“ yra labai vertinami bet kurioje organizacijoje. „Apskritai, dialogus mezgantys lyderiai, kurie sukviečia ir suvienija žmones siekti bendro tikslo, turi didelę vertę tiek konkrečiai bendruomenei, tiek visai visuomenei“, – teigia daugiau negu 60 mokomųjų knygų parašiusi V. Dagienė, kuri nuolat rūpinasi informatikos mokymu Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklose.

Pažangių užsienio šalių praktikomis besidominti ir su Švietimo ir mokslo ministerija nuolat bendradarbiaujanti VU profesorė V. Dagienė mano, kad jaunimas mokytojo profesiją renkasi ne dėl pinigų. „Be abejo, atlygis už darbą mokytojui turi būti toks, kad žmogus jaustųsi saugus. Be to, mokytojai taip pat mokosi – jiems turi būti suteikta laisvė ir galimybės kelti kvalifikaciją. O siekiant atkurti profesijos prestižą, reiktų pradėti nuo bendros aplinkos, panagrinėti, koks yra mokytojo vaidmuo visuomenėje, koks turėtų būti mokytojo ir tėvų dialogas rengiant jauną pilietį savarankiškam gyvenimui“, – kalba V. Dagienė. Suomijos švietimo sistemos pavyzdį puikiai pažįstanti profesorė teigia, kad Šiaurės šalies mokyklose yra itin pabrėžiama lygybė ir bendradarbiavimas. „Juk visų mokyklų tikslas yra vienodas – išugdyti gerą žmogų. Todėl kiekviena mokykla turėtų būti gera, nesvarbu, ar ji yra privati, ar valstybinė, ar religinė, ar kitokia“, – sako profesorė.

Daugiau skaitykite čia.