Tinklalapio logotipas
Grįžti

Mokytojų trūkumas gali sukelti kitą bėdą: padaugės nekvalifikuotų specialistų
event 2018-09-10 domain tv3.lt

Mokytojų trūkumas gali sukelti kitą bėdą: padaugės nekvalifikuotų specialistų

Nauji mokslo metai jau prasidėjo, tačiau ne viena Lietuvos mokykla vis dar neturi pakankamai mokytojų. Pedagogai važinėja mokyti net per kelias mokyklas, kad tik mokiniai neliktų be pamokų iš viso. Pastebima ir tai, kad su bėda bandoma kovoti priimant dirbti nekvalifikuotus mokytojus.

Naujausiais Lietuvos darbo biržos duomenimis, šių metų rugsėjo 1 d. šalyje užregistruotos 133 laisvos darbo vietos mokytojams. Labiausiai trūksta anglų ir pradinio ugdymo mokytojų.

„Registruota 19 laisvų darbo vietų anglų kalbos mokytojams, iš jų Vilniaus mieste – 7, Panevėžyje – 2, Šiaulių mieste – 2, Šalčininkuose – 2.

Taip pat pateikta 19 darbo pasiūlymų pradinio ugdymo mokytojams, iš jų daugiausiai Vilniaus mieste – 4 ir Šalčininkuose – 3“, – rašo Lietuvos darbo biržos atstovė spaudai Milda Jankauskienė.

Mokyklose trūksta ir lietuvių kalbos mokytojų. Darbo biržoje nurodyta, kad yra 15 laisvų darbo vietų, iš jų daugiausiai – Vilniaus mieste ir Trakuose – po 3 ir Marijampolėje – 2. Taip pat mokyklos ieško ir 12 muzikos mokytojų, iš jų – Mažeikiuose, Šalčininkuose, Šilalėje – po 2.

Daugiau skaitykite čia.