Tinklalapio logotipas
Grįžti

Mūsų laikų jaunimas: sėkmingiausias pasaulio istorijoje ar prarastoji karta?
event 2018-03-19 domain 15min.lt

Mūsų laikų jaunimas: sėkmingiausias pasaulio istorijoje ar prarastoji karta?

Hansas ir Sofija Schollai, ko gero, labiausiai žinomi Vokietijoje – šalyje, kuri šiemet minėjo 75-erius metus, nuo to, kai šie jauni žmonės tapo moralės ir neįtikėtinos drąsos simboliais. Brolis ir sesuo buvo nužudyti dėl to, kad taikiai ragino Vokietijos žmones priešintis nacių idėjoms, karui ir Adolfo Hitlerio įsigalėjimui. Jauni žmonės visais istorijos tarpsniais tapdavo lemiančiu, visuomenės sąmonę išjudinančiu veiksniu, tačiau pastaruoju metu netyla visuomenės tendencijas tyrinėjančių mokslininkų svarstymai, jog jauni žmonės tiesiog tapo nuobodžiais ir tingiais vartotojais, linkusiais į konformizmą ir žalingus įpročius. Ar teiginiai, kad šiandieninė jaunoji karta yra prarasta turi pagrindo, o galbūt tai skundai, kurie lydi jaunąją kartą visais laikais?

Polinkis į politinius kraštutinumus

Nors E.Macronas buvo laikomas progresyviausiu kandidatu Prancūzijos prezidento rinkimuose 2017-aisiais metais, jauni žmonės išreiškė tvirtą paramą ne jam, o radikalios kraštutinės dešinės kandidatams. Didžiojoje Britanijoje kraštutinės kairės kandidatas J.Corbynas tai pat sulaukė neįtikėtino jaunų žmonių palaikymo.

Kraštutiniai nacionalistiniai judėjimai stipriai palaikomi jaunų žmonių auga ir Graikijoje, Vokietijoje, Italijoje bei kitose Europos šalyse. Kodėl jauni žmonės renkasi politikus, kurie kovoja prieš tai, kas įprastai, kaip tik būdinga jaunatviškumui – toleranciją, empatiją, palaikymą globalioms, laisvo pasaulio idėjoms?

Daugiau skaitykite čia.