Tinklalapio logotipas
Grįžti

N. Putinaitė: studijų vietų skaičius yra per didelis
event 2018-08-06 domain LRT.lt

N. Putinaitė: studijų vietų skaičius yra per didelis

Stojimo į aukštąsias mokyklas rezultatai parodė, kad pusšimčio programų Lietuvai nereikia, o populiariausių programų dešimtukuose išnyra vis tos pačios kryptys. O aukštosios mokyklos, nesurenkančios studentų, skelbia, kad jų stojimo kartelė neaukšta ir tuo bando vilioti abiturientus.

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė LRT RADIJUI sakė, kad neseniai pasibaigęs pirmasis stojimo į aukštąsias mokyklas etapas įprastai būna didžiausias ir per šį etapą yra sudaroma daugiausia studijų sutarčių.

Pasak ministrės, stojančiųjų į aukštąsias mokyklas skaičius, palyginti su pastaraisiais metais, lieka panašus. Tai, anot J. Petrauskienės, parodo, kad kalbos, esą daug jaunų žmonių, baigusių mokyklas emigruoja, yra mitas.

„Negalima sakyti, kad tai, jog šiemet buvo įvesti aukštesni slenkstiniai reikalavimai stojant į universitetus ir į kolegijas, labai išgąsdino stojančiuosius. Jeigu pernai įveikusių slenkstinius reikalavimus, kurie buvo žemesni, buvo 90 proc., tai šiemet tokių yra 86 proc.“ – sakė ministrė, pridurdama, kad didžioji dalis stojančiųjų rinkosi studijas universitetuose.

Daugiau skaitykite čia.