Tinklalapio logotipas
Grįžti

Nauja mokslo metų pradžia: mokiniai nesidžiaugia reformomis, o mokytojai laukia geresnių laikų
event 2018-09-03 domain Delfi.lt

Nauja mokslo metų pradžia: mokiniai nesidžiaugia reformomis, o mokytojai laukia geresnių laikų
Šimtai tūkstančių jaunuolių užplūdo mokyklas, kolegijas ir universitetus – prasideda nauji mokslo metai. Tačiau mokytojai nedžiūgauja ir su nerimu laukia spalio mėnesio – tik tada išvys algalapius.
 
Mokytojai laukia geresnių laikų
 
DELFI kalbinta informacinių technologijų mokytoja Olga teigė, kad nors nuotaikos šventės dieną geros, nerimauja dėl pasikeitusio darbo apmokėjimo. „Krūvis mažėja, mokinių skaičius mažėja. Bet laukiame geresnių laikų“, – sako mokytoja.
 
Anot mokytojos, jos alga šiais metais sumažės. „Alga priklausys nuo krūvio. Jei mokytojas turi pakankamai pamokų, tai alga neturėtų skirtis“, – sakė Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazijoje dėstanti Olga.
 
Pasak toje pačioje mokykloje istoriją dėstančią Rūtą, nežinomųjų liko laba daug, o visi atsakymai bus spalio mėnesį. „Niekas neapsisprendžia dėl finansavimo. Krūvius pasiskirstėme, tvarkaraščius turime. Lauksime kol turėsime galutinį variantą“, – sako ji.
 
Anot jos, sunkiai tikėtina, kad algos didės. „Kiek žinome, iš savivaldybių pasakyta, kad jei turi vienodą kiekį kontaktinių valandų kaip pernai, tai alga neturėtų mažėti“, – teigia Rūta.
 
Daugiau skaitykite čia.