Tinklalapio logotipas
Grįžti

Nauja mokytojų darbo apmokėjimo tvarka kelia daug klausimų
event 2018-09-10 domain LRT.lt

Nauja mokytojų darbo apmokėjimo tvarka kelia daug klausimų

Mokytojams kilus neaiškumų dėl įvesto etatinio darbo apmokėjimo, Švietimo ir mokslo ministerija jiems pasamdė Vilniaus universiteto Teisės klinikos konsultantus. Tačiau pedagogų profsąjungos vadovas abejoja tokių konsultacijų nauda – esą teisininkai  nežino pedagogų darbo specifikos ir dėl to tik kyla suirutė.

Švietimo ministerija skelbia, kad nuo rugsėjo etatinio apmokėjimo tvarka įvesta siekiant palankesnių darbo apmokėjimo sąlygų mokytojams. Atlyginimai skaičiuojami ne tik už pamokų krūvį, bet už visas darbo valandas. Esą, tai mokytojams suteiks daugiau stabilumo ir saugumo.

Klaipėdos Simono Dako progimnazijos direktorė sako, kad šiemet turėjo trumpesnes vasaros atostogas. Pakeitus apmokėjimo  tvarką, teko aiškintis daug klausimų. Į kai kuriuos iš jų iki šiol atsakymų neturi.

„Pavyzdžiui, dėl namų mokymo. Mokykla yra toks judantis organizmas ir, pavyzdžiui, vaikas namų mokymą gali turėti ir viduryje mokslo metų. Kaip mokytojui mes už tas valandas apmokėsime, ar tai bus, pavyzdžiui, valandos įkainis, ar tai bus etato dalis, šitie klausimai dar mums rūpi“, – kalbėjo Klaipėdos S. Dacho progimnazijos direktorė Daiva Marozienė.

Apie tai - LRT TV reportaže.