Tinklalapio logotipas
Grįžti

Nauja studijų programa VGTU: šie specialistai bus gyvybiškai svarbūs verslui
event 2018-07-02 domain Delfi.lt

Nauja studijų programa VGTU: šie specialistai bus gyvybiškai svarbūs verslui
Vis stiprėjanti automatizacija per artimiausią dešimtmetį Europos Sąjungoje ir JAV robotais pakeis 800 mln. žmonių. Norint išvengti likimo ir nelikti be darbo būtina įvertinti netolimos ateities darbo rinkos perspektyvas. Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas (VGTU) prie pokyčių siūlo prisitaikyti steigdamas pirmą Lietuvoje studijų programą, orientuotą į skaitmenines permainas pramonėje.

Tobulėjančios technologijos pramonėje įmonėms žada neregėto efektyvumo gamybos procesus, kai tarpusavyje internetu sąveikaujantys gamybos įrenginiai leidžia taupyti resursus ir žaliavą. VGTU Mechatronikos, robotikos ir skaitmeninės gamybos katedros vedėjas profesorius Vytautas Bučinskas pasakoja, kad Lietuvoje šis procesas jau įsibėgėjęs.
 
Pavyzdžiui, didžiųjų Lietuvos prekybos centrų kepyklose krosnių ir sandėliavimo patalpų temperatūrą bei reikalingų žaliavų kiekį jau dabar reguliuoja ne žmonės, o specialiai šiam tikslui suprogramuoti įrenginiai. Didžiausiose Lietuvos farmacijos ir lazerių gamybos įmonėse analogiški procesai taikomi jau ne pirmus metus. „Tai reiškia, kad iš gamybos proceso pašalinami vadybininkai ir kai kurie procesų vadovai, o šiuos pakeičia skaitmeninės technologijos. Tokiu būdu įmonės sutaupo daug resursų, todėl galintys investuoti skuba neatsilikti nuo konkurentų“, – aiškina profesorius Bučinskas.
 
Daugiau skaitykite čia.