Tinklalapio logotipas
Grįžti

Naujai įsteigtas licėjus inžinerijos ir informatikos mokys jau nuo pirmųjų klasių
event 2018-07-09 domain 15min.lt

Naujai įsteigtas licėjus inžinerijos ir informatikos mokys jau nuo pirmųjų klasių

Septynerius metus vaikus ugdęs „Mano darželis“ šį rugsėjį žengia dar vieną didelį žingsnį pirmyn: moksleivius į pradines klases priims naujai įsteigtas Vilniaus inžinerijos ir technologijų licėjus. Jo vadovė Jovita Ponomariovienė sako, kad šioje ugdymo įstaigoje vaikus pamokoje lydės techninės ir inžinerinės užduotys. Pirmokai mokysis netgi informatikos ir programavimo.

Pirmąją klasę pradeda ir mokykla, ir mokiniai Mokyklos steigėja Vilma Daugėlienė 15min sakė, jog Vilniuje jau veikia trys ikimokyklinio ugdymo įstaigos „Mano darželis“. Veiklą šis darželis pradėjo prieš septynerius metus, o idėja kurti licėjų, kuris ateityje turės visas 12 klasių, gimė paraginus mažylių tėvams. „Tėveliai, matydami mūsų ugdymo kokybę, klausė, kada įsteigsime mokyklą, kad jų vaikai galėtų toliau mokytis būtent šioje įstaigoje. Tad štai: septynerių metų vaikas pradeda eiti į pirmąją klasę, o mes po septynerių metų steigiame pirmąją savo mokyklą ir šiais metais atveriame duris pirmos klasės mokiniams“, – sakė V. Daugėlienė.

Skeptikai gali kraipyti galvas, ar tikrai tokio mažo amžiaus vaikus reikia orientuoti į vieną ar kitą specialybę – juk per 12 metų viskas gali apsiversti aukštyn kojomis. Tačiau V. Daugėlienė teigia, jog inžinerinių ir informacinių technologijų kompetencijų ugdymą siūlo reta Lietuvos mokykla. Tuo metu verslininkai, įmonių vadovai sutartinai kartoja: informacinių technologijų specialistų trūksta ir trūks.

Skaitykite daugiau čia.