Tinklalapio logotipas
Grįžti

Naujausio tyrimo duomenys: kaip darbdaviai vertina turinčius profesinį išsilavinimą?
event 2018-07-17 domain 15min.lt

Naujausio tyrimo duomenys: kaip darbdaviai vertina turinčius profesinį išsilavinimą?

Bene kiekvienos šeimos svajonė – kad vaikas įstotų į universitetą, įgytų visuomenėje prestižinį statusą turinčią specialybę. Tačiau vis dažniau girdėti darbdavių, verslininkų raginimai nelyginti aukštojo mokslo ir profesinio mokymo ir suprasti, kad šiandieninėje rinkoje vis svarbesni tampa įgūdžiai, o ne diplomas. Profesinių įgūdžių suteikia profesinės mokyklos, tačiau vis dar manoma, kad jose įgyjamas išsilavinimas – nepilnavertis, negarantuojantis darbo ir pakankamų pajamų.

Siekiant išsiaiškinti, ką mano patys darbdaviai, šių metų pavasarį už profesinio mokymo turinio kūrimą bei naujovių inicijavimą atsakingas Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras užsakė didelės apimties apklausą. 15min taip pat pasiteiravo Lietuvoje veikiančių darbdavių ir pramonininkų konfederacijų, kaip jie vertina šių darbuotojų poreikį.

Visuomenės nuomonės tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“ šiais metais apklausė per tūkstantį Lietuvos darbdavių, siekiant išsiaiškinti, kaip jie vertina profesines mokyklas baigusių savo darbuotojų profesinius įgūdžius. Apklaustos gamyba, prekyba užsiimančios, fizines bei intelektines paslaugas teikiančios Lietuvos bendrovės. Daugiausia apklausta tokių įmonių, kurių santykinai yra daugiausia Lietuvoje: mažų (iki 10-ies darbuotojų) ir veikiančių paslaugų srityje, Vilniaus regione.

Skaitykite daugiau čia.