Tinklalapio logotipas
Grįžti

Neįprastas mokymosi metodas: vaikai šaltą žiemos rytą šoka į tvenkinį
event 2017-01-23 domain Švietimo informacinių technologijų centras label_outline Spaudos apžvalga

Neįprastas mokymosi metodas: vaikai šaltą žiemos rytą šoka į tvenkinį

​Kiekvienas rytas šioje mokykloje prasideda daina. Apie 30 kilometrų nuo sostinės nutolusiame Melkio kaime tai pirmi mokslo metai.

Bendruomenės mokyklą čia įkūrė vietiniai gyventojai, o į pradines klases susirenka 18 mokinių. Vos atėję vaikai bėga kilometrą iki artimiausios sodybos, kur sportuoja.
 
Mokytojai įsitikinę, kad kasdienė mankšta – ne tik proga pajudėti, bet ir puikus mokymosi būdas.
 
Pasimankštinę vaikai pasisveikina su augalais, pasidžiaugia sniegu ir dar kilometrą bėga atgal iki mokyklos. Tiesa, iš 18 vaikų tokių drąsuolių vos pusė. Kiti nerti į ledinį vandenį nedrįsta.
 
Mokytojai sako, kad viduržiemy maudytis eketėje vaikų neverčia, tačiau dauguma nori patys. Jaunesni mato, kad į tvenkinį lenda vyresni vaikai ir mokytojai, todėl galiausiai ryžtasi ir patys. Tiesa, kiti tik palaksto basomis po sniegą ir neria atgal į šiltą mokyklą.
 
Diena šioje nuo įprastų mokyklų skiriasi ne tik sportu ir maudynėmis. Kasdien vaikai čia mokosi tik vieno dalyko, daug laiko skiria meditacijai, pomėgiams ir žaidimams.
 
Mokytojai sako, kad vaikų mokytis neverčia. Skatina juos pačius domėtis įvairiais dalykais ir stengiasi neužgniaužti jų noro sužinoti kuo daugiau.
 
Mėnuo tokioje mokykloje vienam vaikui kainuoja 120 eurų. Jos kūrėjai sako, kad kaina nebūtų tokia žema, jei prie mokyklos gyvenimo daug neprisidėtų patys vaikų tėvai.
 
Vaikai patys tvarko mokyklą, dalija maistą, o kai kada patys jį ir gamina. Į šią mokyklą jie susirenka ne tik iš vietinio kaimo, bet ir važiuoja iš miestų. Kai kurie kas rytą pasiryžę įveikti ir kelias dešimtis kilometrų.