Tinklalapio logotipas
Grįžti

Švietimo ir mokslo ministrė susitiko su asociacijos INFOBALT atstovais
event 2017-01-31 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Švietimo ir mokslo ministrė susitiko su asociacijos INFOBALT atstovais

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė ministerijoje susitiko su asociacijos INFOBALT atstovais. Aptartos galimybes plėtoti skaitmeninio raštingumo ugdymą, didinti IT mokslo potencialą Lietuvoje ir skatinti jaunimą rinktis su informacinėmis technologijomis susijusią karjerą.

Pasak švietimo ir mokslo ministrės, svarbiausias iššūkis šioje srityje yra mokytojų, profesijos mokytojų ir dėstytojų kompetencijų stiprinimas. Ministrė pabrėžė, kad siekiant stiprinti mokytojų kompetencijas, labai svarbus yra mokyklų, profesinio mokymų įstaigų ir universitetų bendradarbiavimas su verslu.

Švietimo ir mokslo ministerija planuoja iš esmės atnaujinti informatikos mokymą mokyklose. Su informatikos pradmenimis numatoma supažindinti jau priešmokyklinukus ir pradinukus. Pradinio ugdymo informatikos turinys pradinėse klasėse nuo 2017 m. rugsėjo bus išbandomas 10-yje mokyklų. Nuo 2018 metų rugsėjo 1 d. informatikos programa bus išbandoma daugiau pradinių mokyklų ir 9–10 klasėse. Visuotinai įdiegti naują informatikos mokymo turinį planuojama 2020 m.

Susitikimo metu INFOBALT atstovai pristatė informacinių ir ryšių technologijų (IRT) specialistų pasiūlos ir paklausos tyrimo rezultatus. Asociacijos atliktas tyrimas parodė, kad šiandien sektoriui trūksta 3183 IRT srities specialistų, tai yra daugiau nei ketvirtadalis nuo jau esančių specialistų kiekio. Trejų metų laikotarpyje sektorius planuoja plėtrą, kuriai papildomai reikės dar apie 8 tūkst. specialistų.

Praėjusiais metais buvo padidintas priėmimas į informacinių technologijų sritį aukštosiose mokyklose, tačiau dalis vietų liko neužpildyta. IT srities darbuotojus pradeda rengti ir profesinės mokyklos.