Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ministrė Jurgita Petrauskienė: švietimas taps prioritetu tik palaikant savivaldybėms
event 2017-01-31 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Ministrė Jurgita Petrauskienė: švietimas taps prioritetu tik palaikant savivaldybėms

Sausio 30 d. švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė susitiko su Lietuvos savivaldybių asociacijos atstovais. Per susitikimą aptarti savivaldybėms rūpimi švietimo klausimai: mokyklų tinklas, finansavimo metodika, vadovų skyrimo tvarka, mokyklų bibliotekų statusas, galimybė mokykloms turėti daugiau psichologų etatų ir kt.   

„Švietimas šios Vyriausybės programoje tikrai yra prioritetas. Švietimo pertvarkos, kurios yra numatomos, skirtos mažinti skirtumus tarp mokyklų ir gerinti ugdymo kokybę. Bet tai mūsų visų bendras darbas. Jeigu šios švietimo politikos kryptys neturės sąlyčio su regionų politika, visa tai padaryti bus neįmanoma“, – pabrėžė švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Per susitikimą buvo aptarta mokyklų finansavimo metodika – klasės krepšelio situacija. Šiuo metu klasės krepšelio metodika išbandoma keliose savivaldybėse. Pasibaigus eksperimentui, bus analizuojami jo pliusai ir minusai, finansavimo modelis tobulinamas, kad tiktų daugumai savivaldybių.

Švietimo ir mokslo ministerija planuoja sudaryti savivaldybėse esančių infrastruktūrų (švietimo, kultūros, socialinės apsaugos sričių) žemėlapį. Susidarius vaizdą, kokia infrastruktūra yra konkrečioje savivaldybėje, bus sprendžiama dėl mokyklų tinklo. Kaip sakė  ministrė J. Petrauskienė, kiekviena savivaldybė yra unikali, kiekviena žino savo bendruomenės poreikius, socialiai jautrias problemas, todėl sprendimai dėl mokyklų tinklo turi būti išmintingi, reikia žiūrėti, kokia infrastruktūra yra toje vietoje, kaip prasmingiausiai ji gali veikti. Pvz., miesteliuose, kaip didesnių mokyklų filialai, galėtų išlikti ir mažytės mokyklos. Švietimo įstaigos turi maksimaliai prisidėti prie regiono strateginių planų įgyvendinimo.

Per susitikimą su Lietuvos savivaldybių asociacija nemažai diskutuota apie planuojamas įvesti mokyklų vadovų kadencijas, mokyklų valdymo depolitizavimą. Klausimas dėl vadovų kadencijų bus svarstomas Seime.

Merai taip pat domėjosi, ar bus tęsiama Mokyklų aprūpinimo geltonaisiais autobusais programa. Kadangi poreikis įsigyti tiek naujų autobusų, tiek pakeisti senus, akivaizdus, numatoma, kad Švietimo ir mokslo ministerija šiemet taip pat pirks daugiau nei 70 mokyklinių autobusiukų ir perduos savivaldybėms.