Tinklalapio logotipas
Grįžti

Švietimo ir mokslo ministrė J. Petrauskienė dalyvaus spaudos konferencijoje, skirtoje „Erasmus+” programos 30-mečiui
event 2017-02-09 domain Švietimo ir mokslo ministerija

Švietimo ir mokslo ministrė J. Petrauskienė dalyvaus spaudos konferencijoje, skirtoje „Erasmus+” programos 30-mečiui

Europa švenčia programos  „Erasmus+“ 30-metį: kodėl turėtų švęsti ir Lietuva? Kokios naudos atnešė investicijos  į Lietuvos švietimo sistemą ir jaunimo mainų skatinimą?

Vasario 10 d., penktadienį,  11 val. žiniasklaidos atstovus kviečiame į spaudos konferenciją, kurioje bus pristatyti „Erasmus+“ programos rezultatai Lietuvoje, jos poveikis aukštajam mokslui ir švietimo institucijų konkurencingumui, jaunimo kompetencijoms ir įsidarbinimui. Spaudos konferencija vyks Europos namuose Vilniuje (Gedimino pr. 16, įėjimas iš Vilniaus g.).

Spaudos konferencijoje dalyvaus: švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius, Vilniaus Gedimino technikos universiteto rektorius Alfonsas Daniūnas, Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Eitvydas Bingelis.

1987 m.  pradėjus veikti „Erasmus“ programai ja pasinaudojo 3 200 studentų. 2015 m. programa „Erasmus+“ net 678 000 europiečių sudarė galimybę studijuoti, mokytis, dirbti ir užsiimti savanoriška veikla užsienyje. Per 30 metų ne tik suteikta parama daugiau kaip 5 mln. studentų, pameistrių ir savanorių, bet taip pat remti darbuotojų ir jaunimo mainai – iš viso padėta 9 mln. žmonių.

Lietuva prie programos prisijungė 1999 m. su 361 studentu, o iki šių metų programos suteiktomis galimybėmis pasinaudojo daugiau kaip 40 000 išvykusių į kitas valstybes studijuoti jaunų žmonių iš Lietuvos ir daugiau kaip 18 000 atvykusių studijuoti į Lietuvą.