Tinklalapio logotipas
Grįžti

Profesinės mokyklos siekia užpildyti IT specialistų trūkumą rinkoje
event 2017-02-13 domain Švietimo informacinių technologijų centras

Profesinės mokyklos siekia užpildyti IT specialistų trūkumą rinkoje
​Informacinių technologijų specialistų Lietuvoje nuolat trūksta. Ši žinia pasiekė ir profesines mokyklas, kurios stengiasi reaguoti į rinkos poreikius. 
 
Informacinių technologijų mokslus renkasi daug jaunimo. Galimybė siekti perspektyvios profesijos, rasti darbą ar sukurti verslą vilioja kiekvieną, kuris atidžiai renkasi gyvenimo kelią.
Pastebima, kad informacinių technologijų dažniausiai mokosi vaikinai, nors ir merginos čia gali atrasti puikių galimybių.
 
„Žinoma, būtų geriau ir smagiau, jei būtų daugiau [merginų], bet tikrai nesiskundžiu“, – tikina informacinių technologijų žinių besisemiantis Arnas. Jo kurso draugo Edvino manymu, vyriškai kompanijai moterys visada suteikia daugiau stimulo dirbti.
 
Kauno informacinių technologijų mokyklos absolventė Jalena sako, kad dar gajus įsitikinimas, jog programavimas yra vaikinų ir vyrų darbas. Tačiau, pasak jos, merginos tą patį daro ir net geriau.
 
Mokyklos absolventei pritaria ir profesijos mokytoja Viktorija Kažeivaitė.
 
„Tarp mano labai gerų draugių yra nemažai programuotojų. Man nebuvo nedrąsu, nes aš žinojau, kad merginos gali būti geromis programuotojomis“, – tikina profesijos mokytoja.
 
Plačiau apie informacinių technologijų specialybės mokymą  – laidos „Pažvelk į profesiją kitaip“ reportaže.