Tinklalapio logotipas
Grįžti

Ministerija apdovanos Nacionalinio diktanto konkurse aktyviausiai dalyvavusią mokyklos bendruomenę ir raštingiausius mokinius
event 2017-02-23 domain Švietimo ir mokslo ministerija label_outline Aktualijos

Ministerija apdovanos Nacionalinio diktanto konkurse aktyviausiai dalyvavusią mokyklos bendruomenę ir raštingiausius mokinius

Nacionalinio diktanto partnerė Švietimo ir mokslo ministerija  kviečia Lietuvos mokyklų ir  lietuviškų bendrojo ugdymo mokyklų, lituanistinių mokyklų užsienyje bendruomenes - mokinius, jų tėvelius ir mokytojus - aktyviai dalyvauti jau dešimtajame Nacionaliniame diktante,  kuris vyks vasario 24 d. 10 val.

Švietimo ir mokslo ministerija apdovanos raštingiausius mokinius, o aktyviausiai Nacionaliniame diktante dalyvavusiai mokyklos bendruomenei skirs prizą – kelionę. Taip pat ministerija apdovanos penkis mažiausiai klaidų diktante padariusius mokinius, kurie mokosi užsienyje, pakviesdama juos į Lietuvą.

Šiemet, kaip ir pernai, diktanto finalo dalyviai varžysis raštingiausio mokinio, raštingiausio suaugusiojo bei raštingiausio užsienio lietuvio kategorijose.

Nacionalinį diktantą jau ketvirtąjį kartą rašys ir Švietimo ir mokslo ministerijos darbuotojai.

Pernai ministerijos dovaną - dviejų dienų kelionę po Kuršių Neriją, - laimėjo  Vilniaus licėjaus 1A klasė. Pasvalio rajono Pumpėnų gimnazijos 4 G klasei ministerija dovanojo 3 tomų leidinį „Didžioji Lietuva“. Taip pat prizais buvo  apdovanoti raštingiausi šalies mokiniai: Adriana Otilija Vilkaitė, Emilė Znutaitė iš Vilniaus licėjaus,  Rūta Martišiūtė iš VDU „Rasos“ gimnazijos,  Damilė Martinaitytė iš Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos.

Diktanto konkurse dalyvavo per 100 šalies mokyklų. Aktyviausiai diktantą rašė Kauno, Klaipėdos, Panevėžio mokyklų mokiniai.

Iš užsienyje veikiančių mokyklų geriausiai diktantą parašė ir  lankėsi  Lietuvoje  mokiniai iš Rygos, Briuselio vidurinių mokyklų, Korko (Airija),  Kaliningrado lituanistinių mokyklų.

Diktante taip pat aktyviai dalyvavo Jungtinėse Amerikos Valstijose veikiančios  lietuviškos mokyklos.

Nacionalinis diktantas bus transliuojamas per LRT radiją ir internetu.

Nacionalinio diktanto organizatorius - VšĮ Pilietinės minties institutas.

Visa informacija apie diktantą: www.diktantas.lt , el.p. diktantas@diktantas.lt,

Elona Bagdanavičiene, tel. (8 5)2191253.